Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Google Expeditions je virtuálna realita určená do škôl
0

Google Cardboard je veľmi známa a lacná virtuálna realita, ktorá umožňuje každému kto má smartfón vyskúšať si virtuálnu realitu. Google Expeditions je nová platforma, ktorá má ponúknuť učiteľom nové možnosti vzdelávania žiakov v školách. Učiteľ môže jednoducho svojich žiakov zobrať na výlet po celom svete vo virtuálnej realite. Dokonca aj na vlastných smartfónoch a s Google Cardboard. Učiteľ ovláda celý výlet vo virtuálnej realite zo svojho zariadenia a rozhoduje o tom, čo deti vidia. Do celého procesu samozrejme môže implementovať aj nejaké zaujímavé dáta a fakty, a týmto spôsobom deti vzdelávať.

Ako je zvykom, všetko od Google začína v USA. A tak si Google pripravil akciu na Best Buy pre americké školy. V nej ponúka plastové okuliare od Matelu – View-Masters pre celú triedu, smartfóny na ovládanie VR výletov a router na prepojenie všetkých zariadení za zvýhodnenú cenu (zatiaľ iba registrácia na predobjednávky). Podobnej akcie sa na Slovensku zrejme zatiaľ nedočkáme, no ak by naše školy zainvestovali aspoň do kartónových okuliarov, tak by sa vzdelávanie vo virtuálnej realite mohlo pokojne začleniť do výučbových procesov. Bolo by užasne ak by sme skúmali ľudské telo alebo miesta po celom svete vo virtuálnej realite.


Expeditionen
Expeditionen
Developer: Google LLC
Price: Free

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk