Recenzie
Pokračovať v čítaní
PanoBoard je český Google Cardboard, len kvalitnejší a lepší
TOP Prispevok
0
Detail
Rozmery

14 x 9 x 8 cm

Váha

0.100 kg

Podporované OS

Android, iOS

Zorné pole

83°

Najlacnejšia virtuálna realita Google Cardboard, je dostupná pre každého, môžete si ju kúpiť alebo vytvoriť z kartónu. Ak by ste chceli kvalitnejšiu mobilnú virtuálnu realitu, je tu PanoBoard, presnejšie okuliare pre virtuálnu realitu PanoBoard – TheBear Edition. Aké výhody a hlavne ako je odlišný od kartónových okuliarov, sa dozviete v tejto recenzií.

Ako to funguje

Do vnútra Panoboardu musíte vložiť smartfón s operačným systémom Android alebo iOS. Smartfón musí byť veľký od 4,5 palca až do 6. Ale najideálnejšie je to s väčšími smartfónmi. Panoboard ma viacero verzií, ktoré sú určené pre vaše zariadenie si môžete pozrieť na konci. Na ktorom bude bežať aplikácia alebo hra, ktorá rozdelí displej na dve polovice, aby sme dostali virtuálnu realitu.

Panoboard je prenosný

Panoboard je prenosný

Aby vám smartfón spolupracoval je potrebný Android 4.1 a vyšší. Taktiež by mal podporovať aj funkciu NFC. Pre iOS je potrebný iOS minimálne 8.0. List podporovaných zariadení nájdete na oficiálnej stránke CardBoardu. Kedže chytré smartfóny sú vybavené všetkými možnými súčiastkami ako napr. gyroskop, akcelerometer a pod. Vďaka ním dokážu zachytiť kam sa pozeráte, aby umožnil pohyb vo virtuálnej realite.


Recenzia

Základným rozdielom je hlavne kvalita okuliarov. Sú vyrábané v Českej republike a nemajú v sebe obyčajne šošovky. Šošovky sú asymetrické biconnwex, značky PrismaTECH. Sú bez deformácie a majú vylepšený uhol pohľadu. Ďalšou značkou kvality je druh kartónu. Ide o laminovaný kartónový materiál, ktorý vidno najmä po sledovaní obsahu vo virtuálnej reality. Kedže sa potíme, tak sa to dosť odráža aj pri používaní bežných kartónových okuliari. No laminát je o niečo lepší, nevidieť na ňom výrazne pot.

Rozdiel-Cardboard-a-PanoBoard

Rozdiel medzi bežným Cardboardom a Panoboardom

Ďalšou výhodou oproti obyčajnému Cardboardu je to, že ich nemusíme skladať. Stačí ich len vybrať z ochranného papiera, otvoriť a presunúť prednú časť dopredu. The Bear verzia je pre smartfón od 4,5 až do 6 palcov, takže je pre väčšinu zariadení. Kedže displej smartfónu sa rozdeľuje na dve polovice, zaujímavou a jedinečnou funkciou je aj ukazovateľ správneho umiestnenia smartfónu.

PanoBoard-v-plnej-krase

Ďalšou jedinečnosťou je aj to, že nemusíte vyberať smartfón, aby ste potvrdili vyber. Je tu nato indukčné tlačítko, ktoré nahrádza magnet, ktoré bohužiaľ mne na Note Edge nefungovalo. Na otváranie a zatváranie smartfónu, ale aj pri zmene krajných časti je tu suchý zips. Samozrejmosťou je aj jedinečnosť v dizajne. Výrobca Panoboard Vám vie pripraviť tieto okuliare do požadovanej veľkosti, s dizajnom na želanie.

Kde si môžete zakúpiť PanoBoard ?

Ja som testoval The Bear Edition, ktorá je ako som spomínal od od 4,5 až do 6 palcov. Cena The Bear verzie je 10.70€, čo je veľmi dobrá cena. je Pozrite sa na ďalšie CardBoard zariadenia na obchode venujúcemu sa virtuálnej realite.

Tobeinco PanoBoard BLANK môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Spredu

Pohodlne sa posadte a môžete si vychutnať obsah vo virtuálnej realite

 

Výhody

Kvalitnejší ako Google Cardboard
Lepšie sklíčka oproti Google Cardboar

Nevýhody

Tlačidlo nie vždy ma odozvu

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Dizajn
Kvalita šošoviek
Pohodlnosť
Nastaviteľnosť
Nastaviteľnosť
Zhrnutie

Ide o lepšiu verziu Google Cardboard, ktorú určite odporúčam viacej ako tradičný Google Cardboard. Vzhľad s materiálom majú šmrnc a šošovky ochránia vaše oči a dodajú Vám lepší pohľad, než tie tradične čínske. Cena je dostupná pre každého a to je ďalšia výhoda.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk