Recenzie
Pokračovať v čítaní
Mrad D-JOY je prenosná virtuálna realita pre iPhone 6 a 6S
0
Detail
Podporované smartfóny

iPhone 6 a 6S

Podporované OS

iOS

Zorné pole

85°

Na recenziu sa nám dostalo ďalšie zariadenie pre virtuálnu realitu, len trochu netradičné ako bežne VR headsety pre mobilnú virtuálnu realitu. Majitelia smartfónu iPhone 6 a 6S, majú na výber množstvo krytov. My sme otestovali kryt, ktorý Vám umožní mať virtuálnu realitu stále so sebou.

Väčšina headsetov pre virtuálnu realitu, ako je Oculus Rift či HTC Vive sú vyrábané prevažne na domáce použitie a ťažko sa prenášajú. Mobilná virtuálna realita pomocou Google Cardboard, alebo niektorých plastových headsetov je síce ľahšie prenosná, no Google Cardboard sa ľahko zničí pri prenose a ťahať so sebou napr. 250 gramový Homido VR tiež nie je ono. Ale ak chcete prenosnú mobilnú virtuálnu realitu a držíte iPhone vo verzií 6 a 6S, môžete vyskúšať kryt Mrad D-Joy.

KrytPreIphone


Nejde o tradičný kryt, s nejakým popisom, či obrázkom vzadu, miesto toho sú na ňom šošovky pre virtuálnu realitu. Tie sú upevnené a dvoma tlačidlami ich môžete vysunúť. Po stlačení tlačidiel sa okuliare uvoľnia a presunú sa do prednej časti smartfónu, teda pred displej zariadenia.

Mrad-D-Joy

Následne stačí už len si stiahnuť VR aplikáciu alebo hru a môžete pozerať obsah vo virtuálnej realite všade. Tieto okuliare nemusia vyhovovať každému, kedže sa nedajú nastaviť, či upraviť na mieru. Nemôžete zaostrovať, ani zmeniť vzdialenosť šošoviek. Kvalita šošoviek je ale jednoznačne plusom.

Bežné headsety si môžete pripevniť k hlave a pozerať obsah vo virtuálnej realite, ale tu to nie je možne. Pri dlhšom držaní môžete pocítiť bolesť rúk. Bohužiaľ ďalším faktom je, že svoje okolie vnímate periférne, kedže nie ste izolovaný od okolia a virtuálna realita Vás nemôže až tak vtiahnuť do obsahu .

Kedže nie som majiteľom iPhone 6 alebo 6S, nemohol som tento kryt otestovať dlhšie. Dúfam, že som zhrnul to najdôležitejšie na tomto špeciálnom kryte.

D-Joy Mrad VR case si môžete zakúpiť z 360shop.sk, zaoberá sa predajom VR zariadení.

Výhody

Prenosný
Kdekoľvek a kedykoľvek vo VR
Kryt je kvalitný
Ťažšie vyberanie krytu

Nevýhody

Neumožňuje dlhé pozeranie
Bez možnosti priblíženia, zaostrenia a pod.

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Dizajn
Kvalita šošoviek
Pohodlnosť
Nastaviteľnosť
Nastaviteľnosť
Zhrnutie

Ak máte iPhone 6 alebo 6S jednoznačne odporúčam tento kryt. Prenosná virtuálna realita s týmto krytom je výnimočná, aj keď neumožňuje nastavenia, na aké sme zvyknutí pri používaní headsetov. Aj napriek tomu sa vie postarať o pekný zážitok z virtuálnej reality za pár eur.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk