Recenzie
Pokračovať v čítaní
Mrad D-JOY je prenosná virtuálna realita pre iPhone 6 a 6S
0
Detail
Podporované smartfóny

iPhone 6 a 6S

Podporované OS

iOS

Zorné pole

85°

Na recenziu sa nám dostalo ďalšie zariadenie pre virtuálnu realitu, len trochu netradičné ako bežne VR headsety pre mobilnú virtuálnu realitu. Majitelia smartfónu iPhone 6 a 6S, majú na výber množstvo krytov. My sme otestovali kryt, ktorý Vám umožní mať virtuálnu realitu stále so sebou.

Väčšina headsetov pre virtuálnu realitu, ako je Oculus Rift či HTC Vive sú vyrábané prevažne na domáce použitie a ťažko sa prenášajú. Mobilná virtuálna realita pomocou Google Cardboard, alebo niektorých plastových headsetov je síce ľahšie prenosná, no Google Cardboard sa ľahko zničí pri prenose a ťahať so sebou napr. 250 gramový Homido VR tiež nie je ono. Ale ak chcete prenosnú mobilnú virtuálnu realitu a držíte iPhone vo verzií 6 a 6S, môžete vyskúšať kryt Mrad D-Joy.

KrytPreIphone

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Výhody

Prenosný
Kdekoľvek a kedykoľvek vo VR
Kryt je kvalitný
Ťažšie vyberanie krytu

Nevýhody

Neumožňuje dlhé pozeranie
Bez možnosti priblíženia, zaostrenia a pod.

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Dizajn
Kvalita šošoviek
Pohodlnosť
Nastaviteľnosť
Nastaviteľnosť
Zhrnutie

Ak máte iPhone 6 alebo 6S jednoznačne odporúčam tento kryt. Prenosná virtuálna realita s týmto krytom je výnimočná, aj keď neumožňuje nastavenia, na aké sme zvyknutí pri používaní headsetov. Aj napriek tomu sa vie postarať o pekný zážitok z virtuálnej reality za pár eur.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk