Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
The Walking Dead je nová hra v rozšírenej realite, príde už v lete
0

Pred dvoma rokmi sme tu mali mániu Pokémon Go, hru v rozšírenej realite, v ktorej ste mohli zberať pokémonov, obsadzovať telocvične vo virtuálnom svete spojenom s realným svetom. Tento rok je tu nová hra taktiež od známeho seriálu. Ta je ale skôr pre staršie ročníky, nakoľko v nej budete stretávať v reálnom svete zombíkov, ktorých budete pomocou AR režimu môcť strieľať. The Walking Dead je hra, ktorá k nám príde toto leto.

The Walking Dead: Our World

AR hra založená na sérii úspešného seriálu „The Walking Dead“, ktorej názov je „The Walking Dead: Our World“ bude obsahovať mapu ako základný prvok hrateľnosti. Tesne nadväzujúc na model Pokémon GO. Vývojárom tejto hry sú fínsky vývojári mobilných hier Next Games a AMC, ktorý už zavesili na YouTube prve video z hry.


Princíp hry

S pomocou Google máp tak budete môcť mať v smartfóne zobrazene lokácie so zombíkmi, ktoré sa budu nachádzať v uliciach, v parku alebo len v pohodlí domova. Postavy budu vyzerať ako zo seriálu. Vašou úlohou bude pomocou smartfónu namieriť na zombíkov pomocou zobrazeného mierky namieriť presne na zombíka a pomocou priložením palca začať strieľanie. Náhľad hry ukazuje niekoľko niekoľko zaujímavých súbojov, ktoré by stali za to otestovať samotnú hru. Na výber bude viacero typov zbraní, ktoré podľa môjho názoru budu za príplatok,  nakoľko nejakú čiastku budete musieť do hry investovať pri hrách zdarma.

Opäť mánia ?

Sú tu len dve možnosti buď táto hra dosiahne úspech akým bol Pokémon Go a uvidíme najmä mladšie ročníky vonku so smartfónmi miesto chytania pokémonov, zabíjať virtuálnych zombíkov, alebo táto hra nedostane úspech. Nemyslím si, že táto hra osloví staršie generácie, aj keď pri strieľačke a zobrazení krvi vo video-hrach automaticky stúpa vek odkedy je hru možno hrať. Takže je automaticky hranica min. +16 rokov. Ale pravdu-povediac to už vôbec nedodržiava. A čo vy ? Zahrali by ste si túto hru ?

Hra Walking Dead: Our World je určená na globálne spustenie v Q2 2018, to znamená od apríla až do konca júna. Hra je k dispozícii na predregistráciu na Google Play na vybraných trhoch. Prihlásiť sa môžete cez oficiálnu stránku a získať tak prístup k najnovším informáciám o tejto hre.

Zdroj : VRScout

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk