Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift má problém s certifikátom, ako ho opraviť
0

Oculus Rift, jeden z VR headsetov pre desktopovú virtuálnu realitu v posledných dňoch dostal od používateľov veľkú kritiku. Problém nastal pri spustení headsetu, dôvod bol exspirácia softvérového certifikátu. Spoločnosť tento problém priznala včera na oficiálnej stránke a hneď začala na náprave tohto problému. Dnes už tento problém je vyriešený. Pokiaľ ale ešte stále dostávate hlášku Cant Reach Oculus Runtime Service, preložili sme návod, ako to opraviť.

Problém s certifikátom

Problém je v samotnom certifikáte. Z dôvodu bezpečnosti totiž používali certifikát, ktorý zabezpečil, že všetok softvér, ktorý dostanete, pochádza od spoločnosti Oculus. Ale práve tento certifikát teraz exspiroval, čo spôsobuje uvedené problémy. Tento exspirovaný certifikát vlastne blokuje bežnú cestu softvérovej aktualizácie. Tým pádom majú problém dostať aktualizáciu k poškodeným používateľom.


Chybová hláška sa objavila aj mne po zapnutí programu Oculus

Ako vyriešiť tento problém

Ako teda vyriešiť chybu „Can’t Reach Oculus Runtime Service“ ? Oculus už pripravil aktualizáciu, ktorá by to mala tento opraviť a zverejnili aj postup, ako ho nainštalovať. Sťahovanie a následný update by mali zabrať zhruba 10 minút, pričom ale záleží na kvalite pripojenia.

Ak momentálne máte nainštalovanú aplikáciu Oculus:

 1. Prejdite na adresu s opravným súborom.
 2. Kliknite na tlačidlo Download Install Patch na stiahnutie OculusPatchMarch2018.exe.
 3. Otvorte program OculusPatchMarch2018.exe.
  Ak sa vás systém Windows opýta, či si chcete otvoriť tento súbor, kliknite na tlačidlo Áno.
  Ak program Windows Defender vyzve „Windows chráni váš počítač“, kliknite na položku Ďalšie informácie a potom kliknite na tlačidlo Spustiť.
  Ak váš antivírusový softvér obmedzuje otvorenie súboru, dočasne vypnite AV a pokračujte.
  Ak vám nenabehne, kliknite pravým tlačidlom a spustiť ako správca
 4. Vyberte položku Opraviť (repair) a potvrďte, že chcete opraviť softvér Oculus.
 5. Povoľte spustenie, prevzatie a inštaláciu procesu opravy.
 6. Spustite aplikáciu Oculus.

Krátko po oprave sa zobrazí výzva na aktualizáciu. Aktualizáciu dokončite. Sťahovanie a aktualizácia môžu trvať až 10 minút v závislosti od pripojenia k sieti. Po dokončení sa Vám zapne program Oculus a môžete sa vrátiť do virtuálnej reality.

Ak ste odinštalovali aplikáciu Oculus z počítača, stačí už len znovu nainštalovať najnovšiu verziu :

 • Prejdite na stránku https://www.oculus.com/setup.
 • Kliknutím na tlačidlo Download Oculus Software a stiahnite súbor OculusSetup.exe.
 • Otvorte program OculusSetup.exe a podľa pokynov na obrazovke nainštalujte najnovšiu verziu aplikácie Oculus.

Náhradný kredit

Spoločnosť Oculus oznámila, že ako ospravedlnenie za tuto chybu ponuke 13 € ako kredit v Oculus Store. Môžete si tak kúpiť hru, do tejto hodnoty na obchode Oculus store, pripadne si priplatiť dodatočnú sumu. Oprávnenosť sa zakladá na tom, či ste používali headset Oculus Rift dňa 1. februára 2018 alebo neskôr. Oculus hovorí, že počas nasledujúcich siedmich dní sa Vám pripíše kredit s hodnotou 13 EUR. Ja som za ten čas nespustil Oculus Rift, ale aj napriek tomu som dostal kredit.

Kredit ako ospravedlnenie mi už prišiel.

 

Zdroj : Oculus fórum , Oculus support

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk