Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Facebook pracuje na rozšírenej realite
0

“Áno”. Odpovedal CEO Facebooku, Mark Zuckerberg na otázku, či jeho firma intenzívne pracuje na rozšírenej realite. “Ale ešte si na to počkáme“, doplnil hneď svoju odpoveď. Smerovanie Facebooku do virtuálnej reality potvrdil už nákup spoločnosti Oculus Rift, ktorá už produkty pre virtuálnu realitu predáva v spolupráci s firmou Samsung. Pripravuje sa aj uvedenie vlajkovej lode z oblasti headsetu.

FuckenbergNextPlatform_nowatRozšírená realita (AR) však reprezentuje viac ako je virtuálna realita (VR). Rozšírená realita poskytuje viac informácií o scéne, ktorú napr. cez okuliare vidíte a môžete sa tak lepšie zorientovať v reálnom svete. O takúto realitu sa podľa Zuckenberga budú ľudia viac zaujímať a bude ich to baviť. “Pri pohľade starých rodičov na fotku detí si budú môcť pozrieť aj ich prvé kroky vo videu. Ktorý z rodičov by to nechcel?”. Uviedol Zuckenberg na konferencii v San Franciscu. Facebook im takúto možnosť poskytne.

Zdroj : TouchIT.sk


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk