3D & 360
Pokračovať v čítaní
Facebook zjednocuje 360° videá a fotografie so svojou novou VR aplikáciou
0
Spoločnosť Facebook dávnejšie spustila pridávanie 360-stupňových fotografií a videí. Tentoraz prináša špeciálnu aplikáciu pre virtuálnu realitu s názvom Facebook 360. Ide o aplikáciu, ktorá má byť centrom pre 360° videá a fotografie zverejnené na sociálnej sieti. Aplikácia je dostupná iba pre headset Samsung Gear VR.

Majitelia Gear VR môžu pomocou aplikácie preskúmať všetky 360-stupňové fotografie a videá na sociálnej sieti Facebook. Používatelia si po spustení aplikácie môžu vybrať zo 4 rôznych možností. Pomocou záložky „Explore“ môžete preskúmať VR obsah nahraný na sociálnu sieť rôznymi spoločnosťami alebo organizáciami. V záložke „Following“ sa vám zobrazia 360° fotografie a videá pridané vašimi priateľmi. Obľúbený obsah je možné uložiť a bude kedykoľvek prístupný cez záložku „Saved“. Poslednou voľbou je „Timeline“, kde nájdete iba váš obsah.
 
Podľa Facebooku sa na sociálnej sieti nachádza viac ako 25 miliónov 360° fotografií a milión videí.
Zdroj: techspot

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk