3D & 360
Pokračovať v čítaní
Facebook zjednocuje 360° videá a fotografie so svojou novou VR aplikáciou
0
Spoločnosť Facebook dávnejšie spustila pridávanie 360-stupňových fotografií a videí. Tentoraz prináša špeciálnu aplikáciu pre virtuálnu realitu s názvom Facebook 360. Ide o aplikáciu, ktorá má byť centrom pre 360° videá a fotografie zverejnené na sociálnej sieti. Aplikácia je dostupná iba pre headset Samsung Gear VR.

Majitelia Gear VR môžu pomocou aplikácie preskúmať všetky 360-stupňové fotografie a videá na sociálnej sieti Facebook. Používatelia si po spustení aplikácie môžu vybrať zo 4 rôznych možností. Pomocou záložky „Explore“ môžete preskúmať VR obsah nahraný na sociálnu sieť rôznymi spoločnosťami alebo organizáciami. V záložke „Following“ sa vám zobrazia 360° fotografie a videá pridané vašimi priateľmi. Obľúbený obsah je možné uložiť a bude kedykoľvek prístupný cez záložku „Saved“. Poslednou voľbou je „Timeline“, kde nájdete iba váš obsah.
 
Podľa Facebooku sa na sociálnej sieti nachádza viac ako 25 miliónov 360° fotografií a milión videí.
Zdroj: techspot

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk