Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Plánované okuliare od Oculusu posunú VR a AR ešte ďalej
0

Po 6 mesiacoch od kedy spoločnosti Samsung a Facebook predstavili spoločný projekt Gear VR, fungujúci na princípe nutnosti výkonného smartfónu. Ten poskytuje obraz tvoriaci virtuálnu realitu.

Mark Zuckerberg, CEO spoločnosti Facebook, je optimistický v súvislosti s virtuálnou realitou. Počas jeho výstupu na konferencii F8 2016 zameranej na vývoj povedal, že spoločnosť pracuje na kompletne novom sete rozširujúcom sociálny život.Dodal, že virtuálna realita (VR) má potenciál byť najväčšou sociálnou platformou, pretože už teraz máte pocit, ako by ste stáli vedľa premietanej osoby.Palmer Luckey, vynálezca Oculus Rift headsetu, ktorý predal firmu Facebooku za 2 miliardy v roku 2014, už dávnejšie predpovedal zlúčenie celého setu do menšieho kusu hardvéru. Práve bežné okuliare sa javia ako najlepší spôsob.

Facebok Oculus AR glass

Avšak aktuálne využívaná technológia neposkytuje možnosť kompletnej implementácie do klasických okuliarových rámov.Avšak zdieľaná fotografia z konferencie Facebook F8 popisuje možnú tvorbu nového člena rodiny Oculus. Zariadenie podobné projektu Microsoft HoloLens a tiež už takmer zabudnutým Google Glass možno bude zaujímavou novinkou. Veríme, že to nebude len jednouché premietanie videa na obrazovku okuliarových sklíčok. Keďže sa jedná o giganta na poli socialných sietí, projekt by mal obsahovať určité prepojenia na vytvorený Facebook profil.


Oculus

Zdroj : TechBox.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk