360 kamery
Pokračovať v čítaní
Facebook má vlastnú open-source VR kameru, Surround 360
0

Spoločnosť Facebook vyrobila vlastnú VR kameru Surround 360 pre natáčanie 360° videí. Predávať ju ale nechce.

Facebook chce novú kameru so 17 snímačmi sprístupniť ako open source. Ich novinka dokáže nahrávať video cez USB s dátovým prenosom až 30 Gbit/s pri rozlíšení 4K, 6K alebo 8K. Kamera je položená na posuvnom stojane, ktorý ale pri natáčaní videa nie je vidno, a to vďaka špeciálnym snímačom a softvéru.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk