Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Facebook Spaces Beta – Facebook vo virtuálnej realite
0

Facebook plánoval VR aplikáciu pre Facebook už v začiatkoch, možno aj pred kúpou samotného Oculus Rift. Zakladateľ FB, Mark Zuckerberg, dávnejšie predstavil víziu aplikácie „Facebook vo virtuálnej realite“, v ktorej sa budú ľudia stretávať, prezerať spoločné obsahy a pod. Aplikácia Facebook Spaces sa už po dnešnej konferencii dá stiahnuť pre VR headset Oculus Rift.

 Facebook vo virtuálnej realite

Viac ako tri roky po tom, čo Facebook kúpil spoločnosť Oculus, sa Facebook ešte hlbšie prelína s on-line identitami ľudí. Dnes Facebook dosiahol významný medzník, pretože uvádza na trh prvú integráciu sociálnej virtuálnej reality do svojho základného produktu. Facebook Spaces v beta verzii bol spustený dnes pre Oculus Rift s ovládačmi Oculus Touch. Majitelia VR headsetu spoločnosti Oculus si už môžu jednoducho stiahnuť bezplatnú aplikáciu z Oculus Store. Jednoducho sa prepojíte pomocou svojho Facebook účtu a môžete vstúpiť do virtuálneho prostredia, kde komunikácia nie je o chatových spravách, ale pomocou hlasu a avatara.


Prezeranie 360° videí, kreslenie a komunikácia

Po prihlásení sa vám ukáže 6 fotiek, na ktorých ste označený. Z tých je potom možné vybrať avatar, podobný vám. Následne si avatar môžete upraviť podľa seba. Oči, ústa, vlasy, obočie, tričko a okuliare. Neviem prečo, ale väčšina oči je na ázijský štýl, naozaj je tu trošku problém vybrať si čo najviac podobný avatar.  V aplikácii sa môžu stretnúť až štyria priatelia prihlásení k svojmu účtu na Facebooku. Vo virtuálnom prostredí môžete okrem rozprávania aj kresliť, pozerať spoločne 360-stupňové videa a uskutočňovať videohovory cez Messenger.

Aplikácia by sa mala čoskoro rozširovať aj pre iné VR platformy. „Nakoniec chceme byť na všetkých platformách VR,“ povedal riaditeľ Facebook produktu Mike Booth. Nemáme však očakávať rozšírenie FB Spaces pre mobilnú virtuálnu realitu, nakoľko mobilná VR nedokáže vytvoriť priestorovú virtuálnu realitu a teda ani nemá možnosť použiť ruky. Pre Gear VR existuje aplikácia Oculus Rooms. Appka Facebook Spaces by mala určíte prísť aj pre HTC Vive.

Zdroj : Facebook

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk