Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Kto bude speakerom na Czech VR Fest ?
0

V máji sa bude konať prvý Czech VR fest, festival pre fanúšikov virtuálnej a rozšírenej reality. Festival sa bude konať v Prahe a bude plný výstav, prednášok a  workshopov. Czech VR fest bude mať viacero rečníkov, ktorí budú hovoriť o rôznych témach. Kto ich bude prezentovať a čo budú prezentovať sa dozviete v článku.

Czech VR Fest

Pražskej tržnici, konkrétne v Jatka78 si dňa 24.5.–25.5. 2017 budete môcť vypočuť absolútnu svetovú špičku – VR a AR vizionárov, svetových vývojárov, špičkových odborníkov z oblasti medicíny, priemyslu, vzdelávania, architektúry, herného priemyslu, ale aj umenia.


Hlavnou časťou festivalu bude medzinárodná konferencia, na ktorú dorazí cez 30 expertov na VR/AR. Jej cieľom nie je len ukázať nové trendy, ale aj rozšíriť spoluprácu medzi vysokými školami, špičkovými vývojármi, výskumnými inštitúciami, výrobcami a štátom. Cieľom je otvoriť tak cestu pre využívanie virtuálnej a rozšírenej reality v školstve, medicíne a ďalších odboroch. Poďme si niekoľko z nich predstaviť.

Marek Polčák

Marek je VR inžinier, známy najmä projektom FlyPrague. FlyPrague ponúka turistom zážitok z virtuálneho letu nad Prahou. Na tento projekt využíval viacero VR headsetov a na základe spätnej väzby od 35 998 ľudí sa potom rozhodol rozbehnúť vývoj vlastného zariadenia. To sa mu s jeho českým tímom podarilo a finálne prototypy už úspešne testujú veľké firmy v Európe i Amerike.

Martin Možnar

Martin Možnar je spoluzakladateľ spoločnosti TOBEINCO s.r.o. a projektu PanoBoard. Spoločnosť začala svoju činnosť pred 7 rokmi so špecializáciou na tvorbu virtuálnych prehliadok. Veľmi skoro sa však rozsah ich činnosti v oblasti virtuálnej reality rozšíril o ďalšie produkty a služby, medzi ktoré aktuálne patrí vývoj VR aplikácií na objednávku, predovšetkým pre klientelu z oblasti real-estate developmentu, spracovanie profesionálnych 360 ° videí, organizovanie firemných VR eventov a výroba kartónových okuliarov pre virtuálnu realitu PanoBoard – Google Cardboard. PanoBoard je prvým a jediným výrobcom v Českej republike a na Slovensku, ktorý drží certifikát WWGC (Works With Google Cardboard). Aktuálne spoločnosť pôsobí ako VR marketingová agentúra so zameraním B2B klientov a svoje projekty realizuje po celej Európe.

Veronica McGregor

Veronica McGregor spravuje oceňovaný spravodajský a sociálne mediálny tím v laboratóriu prúdových pohonov v NASA. Vďaka nej NASA naživo streamovala prvé interaktívne vysielanie na sociálnych sieťach. V roku 2015 zaradil jej tím medzi produkty aj 360 ° videá. Teraz môžu diváci vďaka technológii sledovať vozítko Mars Curiosity vo všetkých uhloch, prípadne sa preletieť v misii na Jupiter.

Lukáš Nevosád

Lukáš Nevosád vedie Brnenskú pobočku Sygic Travel a je zodpovedný za aktivity Sygic v segmente cestovania. Od začiatku sa tiež podieľal na príprave projektu Sygic Travel VR, ktorý si kladie za cieľ natočiť atmosféru turisticky zaujímavých miest po celom svete pomocou 360 ° technológie. Za prvé 4 mesiace tak vzniklo už viac ako 10 hodín materiálu z takmer 30 destinácií.

 

Milena Koljensic

Milena Koljenić sa v hernom priemysle pohybuje už vyše šesť rokov a pracovala na najrôznejších projektoch: Od Free-To-Play hier, cez akčné vysokorozpočtové RPG až po hry pre virtuálnu realitu. Do hernej tvorby bola zapojená vo všetkých aspektoch. Prvýkrát sa do herného priemyslu zapojila ako kreatívna dizajnérka, ale po niekoľkých rokoch prešla k obchodnému vývoju. Teraz je zástupkyňou Microsoftu pre strednú a východnú Európu a je zodpovedná za hĺbkový prieskum v 33 krajinách, nábor tých najlepších vývojárov v regióne a podporu ich tvorby. Teraz tiež vedie novú vlnu Best Cloud riešenia pre herné spoločnosti. Na Czech VR Festu bude debatovať o stave VR a AR trhu v strednej a východnej Európe, o nových trendoch a poukáže na to, prečo sa najlepší VR vývojári nachádzajú práve na našom kontinente.

Josef Večerník

Josef Večerník je startupista, IT vývojár a transhumanista. Na poli virtuálnej a augmentovanú reality sa pohybuje takmer tri roky a za tú dobu sa podieľal na projektoch zameraných predovšetkým na vzdelávanie. V roku 2016 spoluzaložil spoločnosť Virarch, v ktorej pomáha architektom, developerom a realitným spoločnostiam vizualizovať ich projekty. Vo voľnom čase vyvíja technologický základ pre svoj ultimátny VR projekt zameraný na uchovanie historických pamiatok pre ďalšie generácie.

 

Zobraziť všetkých VR rečníkov

Zdroj : czechvrfest.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk