Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
CzechVRFest, prvý festival virtuálnej a rozšírenej reality v ČR

Pokiaľ ste fanúšikom virtuálnej a rozšírenej reality, tak v máji by ste mali určite zavítať do Prahy na výstavu, prednášky a workshopy s virtuálnou a rozšírenou realitou. V máji sa totiž budú v Prahe konať výstavy, prednášky, workshopy, ktoré sa budú týkať VR a RR pod názvom Czech VR Fest.

CzechVRFest

Pražskej tržnici, konkrétne v Jatka78 si dňa 24.5.–25.5. 2017 budete môcť vypočuť absolútnu svetovú špičku – VR a AR vizionárov, svetových vývojárov, špičkových odborníkov z oblasti medicíny, priemyslu, vzdelávania, architektúry, herného priemyslu, ale aj umenia.


Hlavnou časťou festivalu bude medzinárodná konferencia, na ktorú dorazí cez 30 expertov na VR/AR. Jej cieľom nie je len ukázať nové trendy, ale aj rozšíriť spoluprácu medzi vysokými školami, špičkovými vývojármi, výskumnými inštitúciami, výrobcami a štátom. Otvoriť tak cestu pre využívanie virtuálnej a rozšírenej reality v školstve, medicíne a ďalších odboroch.

Na výstave si samozrejme budú môcť fanúšikovia virtuálnej reality vyskúšať novinky od všetkých popredných značiek, medzi ktoré patrí Oculus Rift, HTC Vive, SONY Playstation VR, Google, Microsoft, Samsung. Taktiež sa tu môžete stretnúť priamo s výrobcami a vývojármi. K dispozícii budú nielen VR headsety, ale aj simulátory, ktoré prežitok ešte zintenzívnia. Festival Czech VR Fest sa koná pod záštitou podpredsedu vlády pre vedu, výskum a inovácie Pavla Bělobrádka, dekana Pavla Ripku a Jiřího Žáry z ČVUT.

Vstupenky sú už v predaji a dvojdňový vstup stojí 92€, pre študentov je cena so študentským preukazom 37€. Tešíte sa tak, ako aj my ?

Súťaž o vstupenky

My tam samozrejme budeme a máme pre Vás 4 vstupenky. O prvú vstupenku si zasúťažíme pod týmto článkom. Stačí nám napísať, prečo by ste chceli navštíviť tento festival. Najoriginálnejšieho výhercu vyberieme 30.2.2017. O ďalšie vstupenky budeme súťažiť na našom Facebooku.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
67%
Pobavilo ma to
33%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk