Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
REPORTÁŽ : CZECH VR FEST 2018
0

2. ročník CZECH VR FEST-u, teda jediného festivalu takýchto rozmerov v strednej a východnej Európe, kde sa prezentujú tvorcovia, ich riešenia a užívatelia virtuálnej a rozšírenej reality na jednom mieste, je za nami. Boli sme pri tom a tak vám prinášame reportáž a video z prvého dňa festivalu.

PRVÝ DOJEM

Veľmi výborný hneď od začiatku. Bolo vidieť, že organizátori nenechali nič na náhodu. Časovanie prezentácií, technická príprava, catering a vystupujúci. Moderátorom hlavného RED STAGE-u bol zároveň moderátor relácie RE-PLAY Mikoláš Tuček.

TREND VR/AR

Prví spíkri Karel Hulec /SOLIRAX a taktiež zástupcovia CIIRC sa zhodli na nasledovných trendoch pre najbližšie 3 roky :

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Ján Ceslák
Som nadšencom VR & AR. Myslím si, že digitalizácia spôsobu učenia sa prostredníctvom VR a AR je jedinou možnou cestou do budúcnosti. Knihy nech ostanú beletrii – budúcnosť musí byť efektívna a interaktívna. Po pracovnej stránke som Continuous Improvement manažér a front-end je mojou záľubou. V rámci zavádzania Industry 4.0 pracujem s HTC Vive. Budem písať hlavne o spojení VR, AR s priemyslom, aby som ukázal, že jeden z potenciálov tejto technológie je meniť svet zaškoľovania sa, projektovania a posúvania hraníc možného.