Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
CzechVRFest – festival virtuálnej a rozšírenej reality už buducí týždeň + súťaž o lístky na výstavu
0

Už budúci týždeň sa v Pražskej tržnici bude konať prvý festival virtuálnej a rozšírenej reality v Českej republike. 24.5.–25.5. 2017 si budete môcť vypočuť absolútnu svetovú špičku – VR a AR vizionárov, svetových vývojárov, špičkových odborníkov z oblasti medicíny, priemyslu, vzdelávania, architektúry, herného priemyslu, ale aj umenia. Pokiaľ ste fanúšikom virtuálnej a rozšírenej reality, tak by ste to nemali zmeškať. Zostali nám ešte 3 voľné lístky, ktoré môžete vyhrať !

Festival virtuálnej a rozšírenej reality

Pražskej tržnici, konkrétne v Jatka78 sa bude konať medzinárodná konferencia, na ktorú dorazí cez 30 expertov na VR/AR. Jej cieľom nie je len ukázať nové trendy, ale aj rozšíriť spoluprácu medzi vysokými školami, špičkovými vývojármi, výskumnými inštitúciami, výrobcami a štátom a otvoriť tak cestu pre využívanie virtuálnej a rozšírenej reality v školstve, medicíne a v ďalších odboroch.


„Česi boli a stále sú veľmi silní vo vývoji nových technológií. Myslíme si, že v prípade virtuálnej a rozšírenej reality je potrebné zaoberať sa všetkými novými, zvýšiť potenciál a vytvoriť správny základ pre to, aby sa centrom rozvíjania virtuálnej a rozšírenej reality stala Česká republika „, vysvetľuje riaditeľ festivalu Martin Kotek dôvod, prečo sa rozhodli usporiadať túto akciu.

Návštevníci môžu zistiť, ako sa uplatňuje virtuálna a rozšírená realita v zdravotníctve pri liečbe psychických porúch, alebo pri náročných operáciách. Oblasť služieb bude reprezentovať napríklad virtuálne obchody. „Na akcii budú aj simulátory. Od tých tradičných, ako sú letecké alebo automobilové, až po také, ktoré nechcete prechádzať, s bojovými oblasťami v Afganistane alebo po povrchu neznámej planéty, “ popísal Martin Kotek.

Cena vstupenky je aktuálne cca 169€ a pre študentov 75€.

Výstava

Na výstave si samozrejme budú môcť fanúšikovia virtuálnej reality vyskúšať novinky od všetkých popredných značiek, medzi ktoré patrí Oculus Rift, HTC Vive, SONY Playstation VR, Google, Microsoft a Samsung. Taktiež sa tu môžete stretnúť priamo s výrobcami a vývojármi. K dispozícii budú nielen VR headsety, ale aj simulátory, ktoré zážitok ešte zintenzívnia. Festival Czech VR Fest sa koná pod záštitou podpredsedu vlády pre vedu, výskum a inovácie, Pavla Bělobrádka, dekana Pavla Ripku a Jiřího Žáry z ČVUT.

Súťaž o lístky na výstavu

Vstupenky na výstavu sú už v predaji a dvojdňový vstup stojí 175 CZK, čo je v prepočte 6,55 € pre dospelého na dva dni. Pokiaľ by ste mali záujem o tieto vstupenky, stačí len pridať komentár na náš Facebook. Troch z Vás vyberieme a zašleme Vám lístky.

https://www.facebook.com/virtualnarealita.eu/posts/1171548656323798

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk