Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Google pracuje na virtuálnej realite bez káblov a ďalšieho zariadenia
0

Pár dni dozadu sa konala každoročná konferencia Google I/O 2017, na ktorej predstavuje spoločnosť Google svoje novinky pre verejnosť a vývojárov. Nechýbali ani novinky zo sveta virtuálnej reality, aj keď ich bolo podstatne menej ako minulý rok.

Daydream – podpora nových smartfónov

Minulý rok oznámil platformu Daydream. Daydream je platforma ktorá spája hardvér a softvér. Virtuálna realita poháňaná smartfónmi bude mať špeciálnu hardvérovú výbavu, aby sa postarala o dostatočne dobrý zážitok. Operačný systém Android N je optimalizovaný pre virtuálnu realitu. Prostredie systému vyzerá veľmi jednoducho. Je to prostredie, v ktorom sa budete môcť pohybovať, spúšťať aplikácie bez toho, aby ste museli otvárať headset a zmeniť aplikáciu, ako je to teraz. Tento rok oznámil, že bude podporovať aj nový Samsung Galaxy S8 a S8+. Má podporovať aj nový telefón od LG, ide o nový high-endový model, ktorý ešte nebol predstavený. Mal by to byť nástupca modelu V20, teda LG V30.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk