Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Druhý ročník Czech VR Festu bude 10-12. mája
0

V dňoch 10-12. mája 2018 sa v Českom inštitúte informatiky, robotiky a kybernetiky v pražských Dejviciach môžete zúčastniť už druhého ročníka festivalu Czech VR Fest. Vyskúšate si najnovšie československé projekty virtuálnej a rozšírenej reality na vlastné oči a spoznáte, kam až došla tuzemská scéna od konania predošlého ročníka.

Konferencia a výstava

Festival sa opäť rozdelí na dva programové bloky-výstavu a konferenciu. Na výstave sa odborníci aj laická verejnosť zoznámia s aplikáciami a hardvérom popredných českých startupov, ktoré vytvárajú virtuálnu aj rozšírenú realitu napr. v priemysle, medicíne, filme, architektúre, vzdelávaní a v neposlednom rade aj v hrách.

Konferencie sa zúčastnia globálni experti na využitie VR / AR, napr. zástupca ESA, bývalý viceprezident HTC Vive Europe, hudobný designer pre Blizzard Entertainment a tuzemský herný fenomén Beat Saber, ktorého už sledujú milióny fanúšikov po celom svete, ďalej vystúpia fyzioterapeuti, doktori, výskumníci, umelci, učitelia a investori.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk