Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Druhý ročník Czech VR Festu bude 10-12. mája
0

V dňoch 10-12. mája 2018 sa v Českom inštitúte informatiky, robotiky a kybernetiky v pražských Dejviciach môžete zúčastniť už druhého ročníka festivalu Czech VR Fest. Vyskúšate si najnovšie československé projekty virtuálnej a rozšírenej reality na vlastné oči a spoznáte, kam až došla tuzemská scéna od konania predošlého ročníka.

Konferencia a výstava

Festival sa opäť rozdelí na dva programové bloky-výstavu a konferenciu. Na výstave sa odborníci aj laická verejnosť zoznámia s aplikáciami a hardvérom popredných českých startupov, ktoré vytvárajú virtuálnu aj rozšírenú realitu napr. v priemysle, medicíne, filme, architektúre, vzdelávaní a v neposlednom rade aj v hrách.

Konferencie sa zúčastnia globálni experti na využitie VR / AR, napr. zástupca ESA, bývalý viceprezident HTC Vive Europe, hudobný designer pre Blizzard Entertainment a tuzemský herný fenomén Beat Saber, ktorého už sledujú milióny fanúšikov po celom svete, ďalej vystúpia fyzioterapeuti, doktori, výskumníci, umelci, učitelia a investori.


Tento rok to bude aj o investíciach

Asociácia virtuálnej a rozšírenej reality tento rok tiež reaguje na problémy českých vývojárov, ktorí registrujú problémy zohnať v našom kraji investíciu. Časť festivalu teda venujú financovaním projektov od investorov a z grantov, kde môžu nováčikmi získať finančné prostriedky pre vývoj. Medzi investormi zasadne napr. bývalý guvernér Národnej banky Pavel Kysilka, šéf Busyman Filip Major a Filip Košťál z Keiretsu.

„Jednak sú českí investori opatrnejší než americkí a jednak slovenské vývojárske tímy nevedia, aké sú vlastne možnosti financovania. Kam ísť? Na koho sa obrátiť? „Vysvetľuje ťaživú situáciu českých startupov Martin Kotek, prezident Asociácie virtuálnej a rozšírenej reality a zakladateľ Czech VR Festu, v rozhovore pre Roklen24.

Máte sa na čo tešiť

Vlaňajší ročník navštívilo za oba dni okolo 4 000 ľudí, tohtoročný záujem očakáva zhruba 5 300 návštevníkov. Pre tento ročník sa teda festival presunie do nových priestorov, aby lepšie využil a rozložil kapacitu návštevníkov. Konferencii tak budú môcť byť venované celkom tri sály a špeciálna učebňa virtuálnej reality, ktorú tento rok Asociácia v CIICR postavila v spolupráci s ČVUT.

V učebni virtuálnej reality budú prebiehať workshopy zamerané na modelovanie, programovanie, prezentácie a spoločné zážitky. Účastníci budú mať k dispozícii dedikované počítačové zostavy s headsetmi pre virtuálnu realitu.

„Vo virtuálnej realite môžu študenti bezpečne navštíviť jadrový reaktor v prevádzke, či do najmenších súčiastok rozmontovať, zmontovať a pochopiť akýkoľvek stroj alebo výrobné postupy. To všetko je ale len začiatok. Budúcnosť virtuálnej a rozšírenej reality sú v každodennom živote v kombinácii s IoT a s umelou inteligenciou a v chytrých mestách. To všetko budeme riešiť budúci mesiac na konferencii Czech VR Fest 2018, „hovorí Martin Kotek.

Virtuálna a rozšírená realita má svoje slovo v každom odbore. Na Czech VR Feste sa predstaví vo všetkých jej formách. Príďte 10-12. mája 2018 do pražských Dejvic a spoznáte, že aj naša malá krajina má svetu čo ponúknuť.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk