HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive Pro 2.0 Kit – balenie headsetu pre biznis sféru

Včera bola oznámená kompletná sada HTC Vive pro 2.0 kit od taiwanskej spoločnosti HTC určená pre firemnú sféru. Okrem toho bol predstavený aj Program Enterprise Advantage pre profesionálov a firmy

HTC Vive Pro

Vive Pro je nový VR headset, určený stále pre desktopovú virtuálnu realitu, čiže pre počítače. Vylepšuje však svoj starší model z roku 2016. Ocenia ho najviac ľudia, ktorí od virtuálnej reality požadujú najlepší obraz. Vive Pro má vo výbave OLED displej s celkovým rozlíšením 2880 x 1600 pixelov (HTC Vive má 2160 x 1200 a LED displej).  Vyššie rozlíšenie tak poskytne čistejší a ostrejší obraz, ale aj silnejšie pohltenie vo virtuálnom svete. Najväčší rozdiel je viditeľný pri čítaní textov vo virtuálnom svete. Aj keď to stále nie je 4K, ktoré je potrebné pre naozaj dobrý zážitok z virtuálnej reality, stále je to dobrým krokom k lepšiemu zážitku.


Ďalšou výraznou zmenou je, že nový Vive Pro má integrované slúchadlá, podobne ako konkurent Oculus Rift. Slúchadlá majú mať vysoký výkon a zabudovaný zosilňovač, ktorý má zabezpečovať bohatý zvuk. Slúchadlá tak majú prehĺbiť pocit prítomnosti vo virtuálnej realite. Zmeny sú taktiež v rozložení hmotnosti a nastavení kruhového doťahovania na zadnej časti, ako aj tlačidlo na približovanie a oddiaľovanie. HTC Vive PRO má zvýšený komfort pri používaní. Okrem jednej kamerky na HTC Vive prináša Vive Pro ďalšiu, pravdepodobne pre využitie mixovanej reality od Windowsu. Vylepšený má byť aj mikrofón s aktívnym potlačením okolitého hluku.

Možnosť zakúpenia pre bežných používateľov

Pokiaľ už máte základné a ovládače, môžete si zakúpiť nový headset za 879€ na alze. Pokiaľ ešte nemáte HTC Vive, musíte si zakúpiť HTC Vive Pro starter kit, ktorý obsahuje aj ovládače aj základňové stanice, ktoré snímajú umiestnenie v priestore. Ten stojí 1178 €.

HTC Vive pro 2.0 kit

HTC Vive Pro 2.0 Kit nie je určený pre bežného spotrebiteľa ,hovorí to aj cena. Kit sa bude predávať za sumu 1399 €. Vo vnútri balíka je dvojica ovládačov s dvoma stanicami, s možnosťou rozšírenia herného priestoru na 6 x 6 metrov, po dokúpení ďalších 2 staníc sa tento priestor zväčší na 10 x 10 metrov.

Spoločnosť HTC sa snaží dostať aj do biznis sféry, z ktorej by chcela do roku 2020 generovať 30% príjmov. Je to na spoločnostiach, či budú sledovať a siahnu po tomto riešení. Nakoľko konkurencia Oculus rift síce take možnosti neponúka, no je oveľa lacnejšia.

Program Enterprise Advantage pre profesionálov a firmy

Niekoľko firiem už virtuálnu realitu používa. Medzi takých patria aj spoločnosti Airbus, Volkswagen Group a Raymond Corporation, ktoré už dnes využívajú HTC Vive na simulácie a výcvik zamestnancov. Pre tieto spoločnosti bol teda oznámený program Enterprise Advantage .

Ide o komerčnú licenciu, predĺženie záruky na dva roky a dedikované centrum podpory so zákazníckou linkou, emailom i online chatom. V ponuke výhod sú taktiež  pohodlné profesionálne nástroje na bezpečnú správu inštalácie HTC Vive Pre aj ich aktualizácie.

Cena za program Vive Enterprise Advantage je 185 €.

Zdroj : RoadtoVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk