Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
We Are VR je projekt, na ktorom si vyskúšaš virtuálnu realitu 2.5.2018 v Nitre

Študenti Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy v Nitre organizujú projekt We Are VR. Virtuálna realita je mimoriadna technológia, ktorá ponúka možnosť prostredníctvom VR headsetov  vstúpiť do úplne iného prostredia, v akom sa momentálne nachádzame. Virtuálna realita sa teší narastajúcej popularite po celom svete a predstavuje budúcnosť videohier.

Next mission – communication!

 


To je slogan projektu, ktorý vypovedá o posolstve celej akcie. Konzolové videohry, virtuálna realita, ale aj iné moderné technológie nás často vytiahnu z reálneho sveta a zabúdame na skutočnú komunikáciu s okolím. Preto chcú študenti prostredníctvom ich projektu ukázať, že tradičná komunikácia a moderné technológie sa dajú prepojiť, a povýšiť tak úroveň zážitku a zábavy. Aby organizátori tento účel splnili, rozhodli sa, že návštevníkov rozdelia do skupín, v ktorých budú súťažiť, a hlavne spolupracovať. Cieľom každej skupiny bude dosiahnuť na každom stanovisku čo najlepší výsledok. Aktivity sú nastavené tak, aby boli hráči nútení spolupracovať a komunikovať. Prostredníctvom virtuálnej reality si hráči zahrajú hry Fruit ninja.Vyskúšajú si zaujímavú hru Keep Talking Nobody Explode, v ktorej budu zneškodňovať bombu. Jeden hráč má slúchadlá a môže manipulovať s bombou v obmedzenom čase. Zatiaľ čo kolega nemá slúchadlá, no vidí manuál k zneškodneniu.

Sútaže a prednášky

Okrem týchto obľúbených VR hier bude pre hráčov k dispozícií aj konzola PS4 Pro, na ktorej si budú môcť počas voľného programu zahrať hru podľa vlastného výberu. Okrem herných aktivít sa môžu návštevníci tešiť aj na dve prednášky od zaujímavých speakerov. Pani doc. PhDr. Blandína Šramová, PhD. z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave porozpráva o medziľudskej komunikácii. O virtuálnej realite, či o novej platforme Butterfly Effect porozpráva návštevníkom Paula Setnická zo spoločnosti Edufactory by Pixel Federation. Pre všetkých, ktorí prídu na tento projekt bude pripravené chutné občerstvenie.

2.5.2018 v Nitre

Táto kreatívna a zábavná udalosť sa odohrá v pekných priestoroch Galérie univerzum Pedagogickej fakulty UKF na adrese Drážovská 4. Galéria ponúka dostatok priestoru pre všetky aktivity aj prednášky. Projekt je určený predovšetkým pre študentov vysokých škôl, potencionálnych budúcich študentov Katedry masmediálnej komunikácie a reklamy, ale aj pre všetkých priaznivcov virtuálnej reality, videohier a medziľudskej komunikácie. Všetky dôležité informácie sa dočítate na facebookovej stránke We Are VR a v udalosti.

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk