HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Predobjednávky na bezdrôtovú virtuálnu realitu pre HTC Vive boli spustené
0

Virtuálnu realitu trápi niekoľko problémov, no jedným z tých najhlavnejších sú káble. Aj keď Oculus Rift má jeden kábel, no HTC Vive má spojenie štyroch káblov v jednom. Nie vždý sú tieto kable pohodlne a často-krát rušia zážitok z virtuálnej reality, pretože obmedzujú pohyb. HTC Vive ale prišiel koncom minulého roka s bezdrôtovou virtuálnou realitou. Pred pár dnami ale HTC spustilo predobjednávky pre TPCast zariadenie.

Bezdrôtová virtuálna realita

O tejto technológií sa rozprávalo už dávnejšie. Nakoľko každý z výrobcov VR headsetov plánuje bezdrôtovú virtuálnu realitu. Táto technológia má prísť až v druhom kvartáli tohto roka. Čo je už teraz a pôvodná cena zariadenia, ktoré to umožni pre headset HTC Vive malo stáť 249 dolárov. A aktuálna cena, za ktorú si môžete doplnok zakúpiť je 349€ v Europe. V Spojených štátoch je cena oveľa lacnejšia a to 251.15€.


TPCast

Jedna sa o zariadenie, ktoré sa nasadí na zadnú časť HTC Vive, podobne ako slúchadla Deluxe Audio Strap. TP Cast, má vstavanú batériu s výdržou 1,5 hodiny. HTC neskôr začne predávať aj externú batériu, ktorá predĺži čas používania o ďalších 5 hodín.

Predobjednávka

TPcast je možne objednať v týchto krajinách : Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Poľsko, Slovensko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Veľká Británia. Pre spotrebiteľov by sa tak mal začať TPCast predávať koncom októbra. V baličku dostanete :

1x vysielač PC
1x prijímač HMD
1x napájací box (s batériou s výkonom 20000 mAh)
1x router
1x pripojenie USB
1x pripojenie HDMI
1x užívateľská príručka

Predobjednávku môžete vytvoriť na Alze (jediný distribútor na SK)

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk