HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC predstavilo nový VR headset Cosmos pre desktopovú VR a nové ovládanie
0

Každý rok sa koná CES, udalosť na ktorej sa predstavujú technologické novinky. Tento rok spoločnosť HTC predstavila úplne nový headset pre virtuálnu realitu, ktorý je bez káblov a vyzerá naozaj dobre.

HTC Vive Pro Eye

Minulý rok spoločnosť HTC predstavila vylepšenú verziu s označením HTC Vive Pro, ktorá zvládala pomocou dodatočných súčasti aj bezdrôtovú komunikáciu. Tento rok bude nová verzia HTC Vive Pro Eye, ktorá už podľa názvu pridáva ovládania pohybu očami. Táto nová funkcionalita má mať niekoľko vylepšení oproti predošlému headsetu.


Pohyb očí, ako hlavná funkcionalita má využívania vo VR zážitkoch aj zmysel vo vedeckej oblasti, kde bude možné sledovať pohyby očí napr. účastníkov rôznych testov, ktorým tak presne zistia, kam sa pozeráme vo virtuálnej realite. To môže ovplyvniť aj štatistiky pre vývojárov. No jeden z ďalších pozitív je, že sa týmto otvárajú nové možnosti ovládania pre hendikepovaných. Podľa slov výrobcu to má zlepšiť obrazovú kvalitu a znížiť hardvérové nároky.


HTC Vive Cosmos

Tento rok ale už došlo k úplnému pokroku a spoločnosť HTC predstavila headset úplne bez káblov na novo predstavenom HTC Vive Cosmos. Jeho hlavnou funkciou je pohodlnosť a jednoduchosť. Aj preto má možnosť vyklopenia prednej časti headsetu dohora, pre jednoduché nasadzovanie.

Za pomoci kamier, ktoré sa nachádzajú na prednej časti a po stranách bude VIVE Cosmos možné používať aj pre aplikácie rozšírenej reality. Celkovo bude bežať na novom VIVE tracking systém. Ovládanie bude možné za pomoci dvoch bezdrôtových ovládačov. Tie sú úplne iné ako pre klasicky Vive. Vyzerajú podobne ako tie u konkurencie a sú podsvietené.

Všetky technické parametre ale neboli odhalené, no nový HTC VIVE Cosmos má prísť na trh ešte v tejto polovici roka. Má v ňom byť najostrejší displej.

Viveport Infinity

HTC si ale prichystalo aj novinku pre aktuálnych majiteľov HTC Vive a to neobmedzené predplatné s mesačným predplatným. Predplatné príde 5. mája a bude ho možné využiť na HTC Vive, Oculus Rift a všetkých zariadeniach ekosystému Vive Wave.  K dispozícii má byť okolo 500 titulov na okamžité inštalovanie. Cena ale zatiaľ známa nie je.

Zdroj : HTC

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
100%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk