HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC predstavilo nový VR headset Cosmos pre desktopovú VR a nové ovládanie
0

Každý rok sa koná CES, udalosť na ktorej sa predstavujú technologické novinky. Tento rok spoločnosť HTC predstavila úplne nový headset pre virtuálnu realitu, ktorý je bez káblov a vyzerá naozaj dobre.

HTC Vive Pro Eye

Minulý rok spoločnosť HTC predstavila vylepšenú verziu s označením HTC Vive Pro, ktorá zvládala pomocou dodatočných súčasti aj bezdrôtovú komunikáciu. Tento rok bude nová verzia HTC Vive Pro Eye, ktorá už podľa názvu pridáva ovládania pohybu očami. Táto nová funkcionalita má mať niekoľko vylepšení oproti predošlému headsetu.


Pohyb očí, ako hlavná funkcionalita má využívania vo VR zážitkoch aj zmysel vo vedeckej oblasti, kde bude možné sledovať pohyby očí napr. účastníkov rôznych testov, ktorým tak presne zistia, kam sa pozeráme vo virtuálnej realite. To môže ovplyvniť aj štatistiky pre vývojárov. No jeden z ďalších pozitív je, že sa týmto otvárajú nové možnosti ovládania pre hendikepovaných. Podľa slov výrobcu to má zlepšiť obrazovú kvalitu a znížiť hardvérové nároky.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
100%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk