Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
TPCAST oznamil bezdrôtový adaptér aj pre Oculus Rift
0

Spoločnosť TPCAST, ktorá je známa pre vytvorenie bezdrôtového adaptéra pre spoločnosť HTC Vive, oznámila, že do konca roka dodá zariadenie, ktoré podporuje zariadenie Oculus Rift. Majitelia Oculus Rift si po zakúpení bezdrotového adaptéra budu môcť vychutnať virtuálnu realitu bez kablov.

TPCast je idealným zariadením, vďaka ktorému si budete môcť vychutnať virtuálnu realitu bez kablov. Ide o dočasne riešenie, nakoľko čoskoro príde projekt Santa Cruz. Ten už bude plne bez káblov a bez nutnosti PC, či smartfónu.


TPCAST pre Oculus Rift

Ak vlastníte VR Headset, určíte viete, že kable sú veľmi zatažajúca problematika, ktorá neumožnuje naplno využiť akčnosť. Aby ste nepresekli, nezakopli o kabel, je nutne mať na stále na vedomi. TPCast umožnuje využívať virtuálnu realitu bezdrôtovo s dosahom 5 metrov pri 2k (2160 × 1200) rozlišení s latenciou menej ako 2 ms. Napájanie z batérie poskytované externým napájaním má trvať až 5 hodín.

Oculus Rift a TPCast

Signál je prenášaný prostredníctvom vyhradeného WiFi smerovača pre dáta a špeciálny prijímač pripojený k počítaču pre video. Spoločnosť prvýkrát spustila svoj vysielač pre headset HTC Vive v Číne pred šiestimi mesiacmi a predavala sa až do chvíle, keď vyšla na medzinarodný trh nepredávnom. Zatiaľ čo v Spojených štátoch už nie sú k dispozícii predbežné objednávky vysielača, európsky trh očakáva dodávku od svojich rôznych distribútorov.

Do konca roka na trhu

Spoločnosť TPCast tvrdí, že ich „Bezdrôtový adaptér pre Oculus Rift“ bude v predaji „do konca štvrtého štvrťroka 2017.“ Nie je jasné, v akej miere príde podpora Rift, či už ide o špecifickú jednotku špecifickú pre Rift alebo o jednotku, Rift a Vive.

„Spoločnosť TPCAST ​​je odhodlaná podporovať technológiu Oculus Rift HMD s našimi unikátnymi riešeniami bezdrôtovej technológie a poskytnúť užívateľom VR vysokokvalitné a úžasné stretnutie s VR,“ uviedol Michael Liu, CEO spoločnosti TPCAST. „S bezdrôtovým adaptérom TPCAST ​​budeme meniť používanie VR a skúsenosti tým, že zabezpečíme úplnú voľnosť pohybu bez káblov.“

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk