Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Microsoft Hololens sa začne predávať v decembri aj na Slovensku
0

Microsoft Hololens sú okuliare pre rozšírenu realitu od spoločnosti Microsoft, ktoré prišli na americký trh pred troma rokmi. Zo začiatku boli určené pre vývojárov a ešte stále sú, nejedna sa teda už o projekt, určený pre bežných spotrebiteľov. Pár dni dozadu ale spoločnosť Microsoft oznámila, že HoloLens začne oficiálne predávať v ďalších 29 krajinách po celom svete. V zozname sa nachádza aj Slovensko a Česká republika.

Ďalšími krajinami, kde sa bude Microsoft HoloLens predávať je Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko a Turecko.


Krajiny v ktorých sa bude Hololens predávať od decembra.

Ide o celkovo 39 krajín, kde bude od 1. decembra spustený predaj. Vývojárska verzia sa predáva za 3000 dolárov, v Európe sa ale cena bude pohybovať v hodnote 3100€. Hoci Microsoft doteraz nezverejnil koľko presne kusov sa predalo, začiatkom roka informoval, že HoloLens dosahuje predaje v tisícoch kusov, s čím je spoločnosť spokojná.

Microsoft vidí v tejto oblasti veľký potenciál do budúcnosti, a preto do nej aj značne investuje. Ešte koncom marca sa na oficiálnom blogu objavila informácie, že pre okuliare už je dostupných 150 aplikácií. Aktuálne už to ma byť cez  200. Dokonca už vývojom prechádza ďalšia generácia s označenim „HoloLens 2“, ktorá sa na trhu údajne objaví najskôr v roku 2019.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk