Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Microsoft Hololens je už viac dostupnejší, stojí 3000$
0

Technologický gigant Microsoft sa rozhodol povoliť zo svojich požiadaviek na nákup headsetu Microsoft HoloLens. Ten si doteraz nemohlo dovoliť množstvo ľudí a tak skoro asi ani nebude. Teda pokiaľ nemáte pobyt v USA alebo Kanade. K tomu  3000 dolárov (2 658€) a musíte “patríť medzi developerov alebo biznis zákazníkov”. Ak všetky podmienky spĺňate, môžete si objednať až 5 kusov týchto okuliarov, a to vo vývojárskej verzií. Na objednanie vám postačuje navštíviť stránku HoloLens a disponovať kontom Microsoft.

 

Microsoft HoloLens sú dnes skutočne unikátne okuliare pre rozšírenú realitu, v podstate nemajú ani konkurenciu. Vývoj prebiehal dlhu dobu v tajnosti a ich uvedenie bolo pre svet tak trochu prekvapením. Okuliare HoloLens sú však stále v štádiu testovania a Microsoft ich momentálne stavia do pozície nekomerčného produktu určeného predovšetkým pre vývojárov. Tomu odpovedá aj vysoká cena, ktorá väčšinu bežných ľudí od kúpy zaručene odradí.


HoloLens2

Komerčnej verzie sa tak skoro nedočkáme, ale mohlo by sa tak stať už v najbližších rokoch. Microsoft vychytá všetky chyby a na trhu bude dostatočne množstvo herných titulov a aplikácií, ktoré by mohli koncoví používatelia využiť. Microsoft HoloLens majú veľký potenciál, a to nielen na herné účely. Už dnes ich testujú v NASA.

Zdroj : techcrunch.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk