Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Pre priemyselných dizajnérov sa môže všetko zmeniť, s Microsoft Hololens
0

Už veľmi skoro budú mať dizajnéri možnosť “zblížiť” sa so svojimi výtvormi, a to ešte počas procesu ich tvorby. Namiesto obyčajného prezerania si modelu na obrazovke budú môcť pracovať s 3D hologramom svojho dizajnu.

Veľmi skoro sa to môže stať realitou v dizajnových štúdiách a to vďaka Microsoftu a softvérovému gigantovi Autodesk-u. Len nedávno obe spoločnosti predstavili jednu z prvých verzií spojenia zmiešanej reality Microsoft HoloLens a systému Fusion 360 od Autodesku. Obe spoločnosti veria, že tento projekt môže uľahčiť produktový development a spraviť ho viac intuitívny.


Na rozdiel od iných spôsobov projektovania virtuálnej reality je HoloLens odlišný, ako tvrdí Microsoft, pretože vytvára skúsenosť zmiešanej holografickej reality, ktorá však môže byť priamo manipulovaná.

3053986-inline-s-1-how-microsofts-hololens-may-change-everything-for-industrial-and-mechanical-designers

 

HoloLens má široké spektrum potenciálnych aplikácií, už dnes sa využíva napríklad na navrhovanie motoriek, využíva ho aj Volvo a samozrejme aj NASA a to na vizualizáciu Marsu.

Vďaka integrácii HoloLens a Fusion 360 získajú aj bežní dizajnéri a mechanický inžinieri nástroj, ktorý im umožní efektívne kolaborovať a vidieť priamo reálnu interakciu vo svojej práci.

 

3053986-poster-p-1-how-microsofts-hololens-may-change-everything-for-industrial-and-mechanical-designers

 

“S HoloLens môžete získať porozumenie a vizualizáciu objektov v skutočnej veľkosti a tvare,” tvrdí Ben Sugden, manažér štúdia pre HoloLens.

Na teraz je projekt vo fáze overovania konceptu a ako Microsoft tak ani Autodesk neuviedli, kedy bude komerčne dostupný. Od potenciálnych klientov však získavajú skutočne pozitívny feedback. “Toto je budúce smerovanie produktového dizajnu.”

Zdroj : Sketcher.startitup.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk