Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Na gymnáziu v Českej republike odučili prvú hodinu vo virtuálnej realite
0

U našich českých susedov na Mendelovom gymnáziu v Opave sa 20. októbra uskutočnilo niečo, čo by určite radi vyskúšali všetci študenti. Namiesto klasického vyučovania, kde učiteľ diktuje poznámky a študenti sa snažia všetko zapísať, mali študenti možnosť výuky vo virtuálnej realite, za pomoci technológií Oculus Rift DK2, Leap motion senzorov a 7 počítačov. Študenti sa týmto spôsobom mali možnosť učiť anatómiu a biológiu. Výnimočným bol tento projekt práve použitím technológie Leap motion, ktorá študentom umožnila pomocou pohybov svojich rúk pohybovať s objektami vo virtuálnej realite, kde si mohli napríklad jednotlivé časti tela odobrať z virtuálnej kostry a pomocou virtuálnej reality ich detailnejšie preštudovať. Tento projekt sa volá World of Comenius a jedným z hlavných organizátorov projektu bol profesor Petr Klán z ČVUT Praha. Projekt sa dostal aj do povedomia svetových médií, ktoré ho označili za prvú vyučovaciu hodinu odučenú vo virtuálnej realite. Študentom sa projekt páčil. Pre väčšinu z nich sa jednalo o prvú skúsenosť s virtuálnou realitou a na konci hodiny mali možnosť vyskúšať si aj hru určenú pre virtuálnu realitu- Sightline: The Chair. Je úžasné, že sa týmto čo sa týka virtuálnej reality dostal do povedomia aj náš región a nám ostáva len dúfať, že sa nám podarí niečo podobné aj na Slovensku.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Lukáš Kula
Som bývalý aktívny športovec. Svoje pracovné skúsenosti som začal zbierať vo viacerých internetových firmách. Tie ma neskôr dostali do Anglicka, do najväčšej internetovej stávkovej kancelárie na svete bet365.com . Po 4 rokoch som sa vrátil naspäť na Slovensko, vyskúšal si Oculus Rift na jednej konferencii a začal písať o svete virtuálnej reality na virtualnarealita.eu .