Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Komponenty Oculus Rift CV stoja len 181.97€
0

Oculus Rift je už dostupný pre krajiny ako sú USA, Veľká Británia, Nemecko a pod. Oculus rift prešiel dlhou cestou. Najprv financovanim na Kickstarteri, následne kúpou spoločnosti Facebook. Oculus Rift bol niekedy dostupný v dvoch verziách pre vývojárov za 350€. Finálna verzia teda CV alebo Consumer, teda určená pre bežných ľudí ale vyšla s oveľa vyššou cenou. Ide o cenu 580€ pre USA a 700€ pre Európu. Vysoká cena zaujímala mnohých ľudí a preto sa nazrelo do zariadenia. Komponenty Oculus Rift sú v hodnote 181.97€.

Oculus

Spotrebiteľská verzia Oculus Rift

IHS Markit Technology sa pozrel na komponenty, ktoré môžeme nájsť vo finálnej verzií Oculus Rift a zistil, že 35% z ceny Oculus Rift. V cene sa počítajú aj komponenty ako Oculus Remote, senzor a Xbox One ovládač. Tak teda pozrite sa na to, koľko stoja jednotlive komponenty v headsete pre virtuálnu realitu.

oculus-rift-teardown-cost-table


 

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk