Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Xiaomi vstupuje na trh VR, predstavil Mi VR Play okuliare a aplikáciu
0

Odkedy prišla lacná virtuálna realita Google Cardboard, mnoho výrobcov začalo vytvárať VR headsety, podobné CardBoard, len v plastovej verzií. Za spomenutie stojí napr. virtuálna realita od Mattelu, či využitie kartónu výrobcu Coca Cola alebo McDonald s tým že sa bude dať použiť ako samotný Cardboard.

xiaomi-mi-vr-play-3

Xiaomi, sa stáva čoraz častejšou značkou aj na Slovensku, vďaka nízkym cenám a kvalitným komponentom hlavne v oblasti smartfónov. Mobilná virtuálna realita je čoraz častejšia, aj preto že k nej nepotrebujete výkonný počítač. Xiaomi vytvára smartfóny, ktoré sú schopne virtuálnej reality. Preto predstavili VR headset Xiaomi Mi VR Play, ktorý sam výrobca nazval „hračkou“. Nejde o finálny produkt, Xiaomi sa na predstavenie plnohodnotných VR okuliarov ešte len pripravuje.


xiaomi-mi-vr-play-4

Xiaomi Mi VR okuliare sú oproti kartónovým vyrobené z odolnejších materiálov pravdepodobne elastan. Obsahujú dvojitý zips a pevnejšie uchytenie smartfónu. Vhodné sú pre smartfóny s veľkosťami displejov od 4,7″ do 5,7″, takže virtuálnu realitu si napríklad na Xiaomi Mi Max neužijete. Spolu s okuliarmi prichádza aj vlastný softvér poskytujúci panoramatické videá, 3D filmy, hry a iné aplikácie.

Váha okuliari je 208,7g a rozmery sú 201 x 107 x 91 mm. Nechýba ani viacero variant. Cena by mala byť 49 juanov, čo je v 7 €.

Zatiaľ nevieme, kedy sa okuliare dostanú na trh, no momentálne prebieha verejný beta test pre čínskych testerov.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk