3D & 360
Pokračovať v čítaní
SpaceVR je satelit s VR kamerou, ktorý bude obiehať vesmir
0

Spoločnosť SpaceVR odprezentovala svoj nápad pred rokom na portáli Kickstarter. Plánovala vypustiť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS zariadenie s 12 kamerami. Jeho cieľom bolo snímať 360-stupňový obraz, ktorý by mohli používatelia sledovať vo virtuálnej realite.

500-tisícový cieľ sa však nepodarilo naplniť, ale spoločnosť spustila novú kampaň. Vypýtala si 100-tisíc dolárov a ďalšiu investíciu vo výške 1,25 milióna dolárov získala tento rok v apríli. Peniaze použije na vývoj malého satelitu v tvare kocky, ktorý bude mať vo výbave 2 kamery a splní rovnaký účel ako pôvodný projekt s 12 kamerami. Obsah bude v 4K rozlíšení a SpaceVR označuje satelit ako “prvý satelit s kamerou pre virtuálnu realitu na svete“.

Pozrieť si vesmír vo virtuálnej realite budeme môcť až budúci rok v júni. Úlohou satelitu bude obiehať okolo Zeme a zaznamenávať 360-stupňové video a fotky vesmíru. Používatelia si budú môcť predplatiť službu, aby mohli získaný obsah sledovať. Cieľom spoločnosti je takisto poskytovať živé prenosy z kamier v satelite.


Zdroj: The Verge & SpaceVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk