3D & 360
Pokračovať v čítaní
SpaceVR je satelit s VR kamerou, ktorý bude obiehať vesmir
0

Spoločnosť SpaceVR odprezentovala svoj nápad pred rokom na portáli Kickstarter. Plánovala vypustiť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS zariadenie s 12 kamerami. Jeho cieľom bolo snímať 360-stupňový obraz, ktorý by mohli používatelia sledovať vo virtuálnej realite.

500-tisícový cieľ sa však nepodarilo naplniť, ale spoločnosť spustila novú kampaň. Vypýtala si 100-tisíc dolárov a ďalšiu investíciu vo výške 1,25 milióna dolárov získala tento rok v apríli. Peniaze použije na vývoj malého satelitu v tvare kocky, ktorý bude mať vo výbave 2 kamery a splní rovnaký účel ako pôvodný projekt s 12 kamerami. Obsah bude v 4K rozlíšení a SpaceVR označuje satelit ako “prvý satelit s kamerou pre virtuálnu realitu na svete“.

Pozrieť si vesmír vo virtuálnej realite budeme môcť až budúci rok v júni. Úlohou satelitu bude obiehať okolo Zeme a zaznamenávať 360-stupňové video a fotky vesmíru. Používatelia si budú môcť predplatiť službu, aby mohli získaný obsah sledovať. Cieľom spoločnosti je takisto poskytovať živé prenosy z kamier v satelite.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk