Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Budeme sledovať vesmír cez Virtuálnu realitu
0

Kamera pre virtuálnu realitu umiestnená na vesmírnej stanici ISS sprostredkuje zážitky z vesmíru miliónom ľudí na Zemi. Cieľom nového startupu SpaceVR je vyslanie prvej kamery pre virtuálnu realitu do vesmíru. Kamera umiestnená na vesmírnej stanici ISS má sprostredkovať čo najväčšiemu počtu ľudí zážitky, aké prežívajú astronauti. O novom projekte informuje portál Motherboard.

Na realizácii zámeru sa podieľajú v rámci spoločnosti SpaceVR aj astronauti a vedci z NASA. Funkčný prototyp kamery majú už pripravený, jej obal plánujú vytlačiť priamo vo vesmírnej stanici ISS na 3D tlačiarni Zero G printer. Takto chcú znížiť náklady na transport materiálu na obežnú dráhu. Kompletnú montáž zariadenia vykonajú astronauti priamo na mieste.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk