Holografia
Pokračovať v čítaní
Vytvor si pomocou mobilu vlastný holograf

Stačí zopár bežných predmetov, ktoré sa ti povaľujú doma a onedlho ti už z displeja môžu vystupovať pôsobivé hologramy.

Predstav si, že by si pomocou svojho mobilného telefónu mohol vytvárať hologramy bez akéhokoľvek doplňujúceho zariadenia, len tak priamo doma na stole. Možno to znie neuveriteľne, ale stačí zopár užitočných vecí a šikovný prostriedok, ako si zo svojho mobilu vytvoriť projektor pre hologramy môžeš zostrojiť aj ty sám doma. Nebudeš na to potrebovať žiadne špeciálne nástroje, iba milimetrový papier, obal na CD, lepiacu pásku alebo sekundové lepidlo, pero, nožnice, smartfón a nožík.

Celý postup je jednoducho vysvetlený v nasledujúcom videu, ale v praxi si na milimetrový papier stačí nakresliť daný vzor, ktorý potom vystrihneš. Položíš si ho na plastový obal od CD, pekne ho obkreslíš a potom jednoducho vyrežeš. Stačí si vystrihnúť štyri kusy, ktoré následne zlepíš dokopy a nakoniec iba položíš na displej svojho smartfónu, zapneš špeciálne vytvorené video a už iba pozoruješ, ako objekty akoby vystupovali z displeja do reality.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk