Trendy
Len to naj
Zoradiť
Holografia
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
29. februára 2016

Microsoft HoloLens vývojárska edícia už budúci mesiac s tromi hrami

Microsoft dnes spustil predobjednávky na HoloLens Development Edition. Samotné vydanie je naplánované na 30. marca a to za cenu 3000 dolárov.  Je to vyvojárska verzia zariadenia a firmy a vývojári okrem samotného headsetu dostanú aj videá s tutorialmi, dokumentáciu a informácie, ktoré im majú pomôcť s prípravou Windows 10 aplikácií pre rozšírenú realitu. A súčasťou tejto pomoci budú aj tri hrateľné hry vyvinuté pre HoloLens priamo pod dohľadom Microsoftu.

Prvou z nich je RoboRaid, o ktorom počujeme prvýkrát, ale ukážky sme už videli pod menom Project X-Ray. Hráč drží Bluetooth ovládač (Clicker), ktorý mu HoloLens zobrazia ako futuristickú zbraň, pomocou ktorej bojuje proti [...]

 
Zobraziť viac
24. októbra 2015

Magic Leap, nový level rozšírenej reality

Startup, do ktorého Google nalial viac ako 500 miliónov dolárov, sa pripomína demo videom. Školstvo, medicína, inžinierstvo, hry. A to je len začiatok.

Virtuálna realita je k nám stále bližšie a bližšie. Svoje predstavy, ako by mala vyzerať, nám ukázalo už mnoho výrobcov. Asi najzaujímavejšiu z nich predviedol Microsoft so svojimi HoloLens. Tie nás nevezmú do virtuálneho sveta, ale naopak ho prenesú do toho nášho. Je dobré vidieť, že Microsoft nie je jediný, kto sa snaží o revolúciu v tejto oblasti. Myšlienka univerzálneho zariadenia, ktoré by dokázalo nahradiť všetky naše televízory, počítače, tablety a smartfóny a pritom ich spojiť do jedného prístroja, je jednoducho [...]

 
Zobraziť viac
3. augusta 2015

Vytvor si pomocou mobilu vlastný holograf

Stačí zopár bežných predmetov, ktoré sa ti povaľujú doma a onedlho ti už z displeja môžu vystupovať pôsobivé hologramy.

Predstav si, že by si pomocou svojho mobilného telefónu mohol vytvárať hologramy bez akéhokoľvek doplňujúceho zariadenia, len tak priamo doma na stole. Možno to znie neuveriteľne, ale stačí zopár užitočných vecí a šikovný prostriedok, ako si zo svojho mobilu vytvoriť projektor pre hologramy môžeš zostrojiť aj ty sám doma. Nebudeš na to potrebovať žiadne špeciálne nástroje, iba milimetrový papier, obal na CD, lepiacu pásku alebo sekundové lepidlo, pero, nožnice, smartfón a nožík.

Celý postup je jednoducho vysvetlený v nasledujúcom [...]

 
Zobraziť viac
10. júla 2015

Microsoft predvádza možnosti využitia HoloLens. Pomôže aj vo výučbe.

Microsoft pomaly začína predstavovať rôzne využitia ich najnovšieho výrobku pre rozšírenú realitu HoloLens. Začalo to zábavou na E3, pokračovalo to spoluprácou s NASA pre využitie na ISS a s posledným propagačným videom nám Microsoft ukazuje využite v školstve. Ukážka nám najmä ako prvá odhaľuje reálnu veľkosť zobrazovaného obrazu v okuliaroch.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
VR herne
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
2
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
3
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
4
YouTube podporuje už aj 360-stupňové videá
 
5
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
Compare
Go