3D & 360
Pokračovať v čítaní
Holus 3D je dostupný holograf pre každého
0

Vývojári intenzívne pracujú na rozšírení reality, na úplnej virtuálnej realite, na 3D efektoch… K týmto “ilúziám” však existujú rôzne prístupy. Kým niektorí sa k nim stavajú individuálne a ich zariadenie je určené jednotlivcovi, niektoré spoločnosti to berú skôr zážitkovo, pre viacero osôb. To je tiež príklad startupu od spoločnosti H+ Technology, ktorý má priniesť cenovo dostupný holograf do domácností i do firiem.

Ide o holografický zobrazovač Holus 3D, ktorý berie obsah z vášho počítača, tabletu či dokonca smartfónu a tento 2-dimenzionálny obraz mení na 3-rozmerný. Využíva k tomu projektory, ktoré premietajú obraz na špeciálne sklené panely tvoriace pyramídu. Ilúzia sa, mimochodom, nazýva “Pepperov duch”.


holus-3D-hologram – kópia

Vďaka takémuto rozšíreniu mobilného zariadenia si môžete skupinovo zahrať rôzne hry, robiť holografické video-konferencie či skrátka využiť to na akýkoľvek 3D výstup. Možnosti sú v podstate neobmedzené. Okrem toho je tu i možnosť zapojiť do spolupráce Leap Motion a Kinect a spraviť hologram ešte interaktívnejším. Zaujímavosťou je, že hologram sa mierne prispôsobí pozícii, v ktorej sa nachádzate a podľa toho sa k vám vie natočiť, teda trackuje váš pohyb. Zariadenie obsahuje dock na tablet pre jeho pohodlnejšie uloženie, ako aj pripojenie WiFi, Bluetooth a reproduktory. Aby sa vám smartfon zbytočne nevybíjal, máte možnosť dať si ho sem nabíjať pomocou USB portu a vo vyššom modeli nechýba ani HDMI pripojenie.

Dostupnosť Holusu 3D je podľa informácií na Kickstarteri od marca budúceho roka. Objaví sa vo viacerých verziách v cene od asi 550 dolárov v predobjednávke – až po asi 950 dolárov za zariadenie v najplenšej výbave. Či už je vám tento projekt “pochuti” alebo nie, pravdou je, že projekt už v kampani vyzberal 250,000 dolárov – a to bol jeho cieľ “len” niečo vyše 40,000 dolárov.

zdroj : mojandroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk