Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Minecraft ovládaný cez HoloLens
0

Kultová hra Minecraft prichádza v nových dimenziách rozšírenej reality. Microsoft na konferencii E3 predviedol vo veľkom štýle novú verziu hry Minecraft, ovládanú pomocou súpravy HoloLens. Vďaka rozšírenej realite môžu hráči ovládať nekonečný svet Minecraftu na ľubovoľnej ploche v priestore.

Ovládanie hry Minecraft gestami (Zdroj: e3expo.com)

Hru je možné hrať na stene, podobne ako na obrazovke počítača alebo si ho preniesť na stôl ako veľmi skutočný virtuálny svet. S použitím HoloLens sa hráč ocitne v postavení naozajstného stvoriteľa sveta.  Hru môže ovládať hlasom alebo gestami. Ľahko sa povelmi dajú meniť zorné uhly a priblíženiealebo poslať záplavu bleskov do určenej oblasti.


Gestami je možné manipulovať s celým svetom. Nazerať pod povrch, do jaskýň alebo budov. Technológia HoloLens umožňuje dokonalý prehľad o vybudovanom svete. Nechýba ani mód multiplayer.

Verzia hry pre HoloLens je kompatibilná s PC verziou hry. Ďalšie predvedenie možností Minecraftu budúcnosti sa uskutoční na konferencii MineCon v Londýne 4. – 5. júla.

Zdroj : zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk