Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita prichádza, Oculus Rift CV sa začne predavať
0

Určite ste počuli o headsete pre virtuálnu realitu Oculus Rift, za ktorým stála malá firma. Ta bola ale odkúpená spoločnosťou Facebook odkúpil za 2 miliardy dolárov hoci ich projekt bol len testovacia verzia. Avšak pred pár hodinami oznámila spoločnosť Oculus finálnu verziu VR okuliarov pre virtuálnu realitu Oculus Rift CV. Dostupná by mala byť začiatkom budúceho roka. Hlavné zameranie bude na koncových požívateľov a hráčov.

Hneď na úvod je nutné povedať, že tí, ktorí boli zvedaví na technické parametre a cenu ostanú zvedaví aj naďalej. Brendan Iribe, výkonný riaditeľ Oculusu sa na prezentácii zameral skôr na celkovú filozofiu ich produktu.

Oculus Rift a jeho oznámenie pre spotrebiteľov

Oculus Rift je podľa neho brána do nového sveta. Vývoj sústredili nato, aby ste sa mohli ponoriť do virtuálnej reality. Obsahovať má dva OLED displeje s FullHD rozlíšením. Okuliare prešli úpravou a sú dostatočne ľahké na dlhodobejšie použitie. Dajú sa používať aj s nasadenými dioptrickými okuliarmi, čo mnohí určite ocenia.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Matúš Dankanin
Mám 19 rokov, chodím na Strednú Odbornú Školu Technickú v Michalovcach. Moje hoby sú futbal,bojové umenia a taktiež sa zaujímam o svet IT ,nové technológie a samozrejme virtuálu realitu.