Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita prichádza, Oculus Rift CV sa začne predavať
0

Určite ste počuli o headsete pre virtuálnu realitu Oculus Rift, za ktorým stála malá firma. Ta bola ale odkúpená spoločnosťou Facebook odkúpil za 2 miliardy dolárov hoci ich projekt bol len testovacia verzia. Avšak pred pár hodinami oznámila spoločnosť Oculus finálnu verziu VR okuliarov pre virtuálnu realitu Oculus Rift CV. Dostupná by mala byť začiatkom budúceho roka. Hlavné zameranie bude na koncových požívateľov a hráčov.

Hneď na úvod je nutné povedať, že tí, ktorí boli zvedaví na technické parametre a cenu ostanú zvedaví aj naďalej. Brendan Iribe, výkonný riaditeľ Oculusu sa na prezentácii zameral skôr na celkovú filozofiu ich produktu.

Oculus Rift a jeho oznámenie pre spotrebiteľov

Oculus Rift je podľa neho brána do nového sveta. Vývoj sústredili nato, aby ste sa mohli ponoriť do virtuálnej reality. Obsahovať má dva OLED displeje s FullHD rozlíšením. Okuliare prešli úpravou a sú dostatočne ľahké na dlhodobejšie použitie. Dajú sa používať aj s nasadenými dioptrickými okuliarmi, čo mnohí určite ocenia.


Finálny koncept Oculusu

Vstavané slúchadla a ovládač k baleniu

Novinkou sú vstavané slúchadlá s technológiou RealSpace 3D, ktoré sú vstavané. Stále však môžte použiť vlastné slúchadlá. Úplne novým prvkom je aj špeciálny ovládač Oculus Touch, prispôsobený na ovládanie v 3D priestore. V balení ma taktiež byť Xbox ONE gamepad. Taktiež môžte počítať s podporou Windows 10.

Pritom bola predstavená aj nová verzia Oculus Rift Store kde by ste mali získať prístup k hrám pre headset. Firma sa taktiež snaží podporiť nezávislých vývojárov čiastkou 10 miliónov dolárov na vývoj hier pre Oculus. Viac sa už dozvieme v pondelok na konferencii E3 kde sa azda dozvieme podrobnostiach Oculusu, jeho cene a najmä potrebný výkon počítača, no predbežne sa hovorí, že budete potrebovať high-end zostavu.

Dvojica 3D slúchadiel zaistí skvelý zvuk a gamepad padne vhod

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Matúš Dankanin
Mám 19 rokov, chodím na Strednú Odbornú Školu Technickú v Michalovcach. Moje hoby sú futbal,bojové umenia a taktiež sa zaujímam o svet IT ,nové technológie a samozrejme virtuálu realitu.