Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus konferencia : Užívateľská verzia a nové príslušenstvo
0

Dnes, Oculus odhalil používateľskú verziu headseatu Oculus Rift na tlačovej konferencií v San Franciscu. Použivateľska verzia ma byť „neuveriteľne“ ľahka. Oculus Rift ma byť pre verejnosť dostupný v prvom štvrťroku 2016,ale spoločnosť nechcela uviesť podrobnosti ohľadom ceny.

Používateľska verzia headseatu Oculus Rift

Oculus Rift príde s novo vyvinutým sledovacím systémom, ktorý sleduje polohu headseatu s nízkou latenciou. System sa volá Oculus Touch,je to nový typ vstupného zariadenia,ktorým bude možne manipulovať s objektmi vo virtuálne realite. Takže ho môžete použivať napr. ako zbraň. Umožni gesta,manipuláciu s objektmi a ďalšie. Nieje známe či príde tiež s používateľskou verziou.

Oculus Touch

Spoločnosť upravila aj niekoľko malých zmien na headseate. Oculus Rift bude obsahovať aj integrovane slúchadla,ale budu odstrániteľné,aby sa mohli použiť aj vlastne. Mal by byť dodávaný s bezdrôtovým ovládačom Xbox One,ako vstupne zariadenie. Ide o spolupracu Oculus a Microft. Rift bude spolupracovať s Windows 10,a budete môcť hrať aj Xbox One hry s Oculus Riftom. Hry pre Oculus Rift budú k dispozícii prostredníctvom Oculus obchodu, akého si obchodu s hrami.


Oculus Rift Store

Oculus nám teda trošku priblížil,že sa máme načo tešiť a bude to zaujímavé,ved si predstavte že budeme takto môcť hrať hry.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk