Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Ako funguje virtuálna realita v lesníctve
0

Naložiť voz drevom je teraz možné za pomoci virtuálnej reality (VR), bez toho, aby obsluha stroja vyliezla z kabíny.

Virtuální realita v lesnictví. Jak to funguje

Virtuální realita v lesnictví. Jak to fungujeŠvédsky výrobca žeriavov Hiab vyvinul VR okuliare, ktoré umožňujú vodičovi naložiť voz drevom, bez toho aby musel opustiť kabínu.Potreba bolo vyvinúť aj príslušný systém, ten nesie označenie Hiab HiVision. Systém sa skladá z kamier, ktoré sú umiestnené na žeriave. To znamená, že vodič môže ovládať žeriav zo svojho miesta za volantom kamiónu. Musia mať na sebe samozrejme VR okuliare, ktoré obraz v reálnom čase premietajú. Firma použila okuliare Oculus Rift.


Prečo sa firma Hiab zaujíma o VR? Pretože verí, že raz budú vozidlá autonómne, preto by bolo nezmyslom, aby na nakladanie / vykladanie materiálu jazdil človek. Navyše s VR môže človek ovládať žeriav úplne z iného miesta, než je kabína kamiónu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj : Agroportal24h.cz

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk