Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Huawei prichádza na trh virtuálnej reality s Huawei VR headsetom
0

Na pomerne nový trh s virtuálnou realitou prichádza nový hráč. Značka Huawei, ktorá je známa hlavne výrobou smartfónov, sa rozhodla zamiešať karty a predstavila svoj vlastný VR systém.


Tento headset ale určite neovplyvní súboj dvoch titánov – Oculus Rift a HTC Vive. Huawei VR má bližšie skôr k Samsung Gear VR a rovnako bude kompatibilný len s ich najnovšími vlajkovými loďami – Huawei P9 a P9 Plus. To znamená, že tento headset ako prvý pracuje s novým konektorom USB Type-C.

huawei-vr-02-570

Čo sa týka funkcionality, tá sa moc nelíši a ponúkne podobný zážitok ako konkurencia. Môžete pozerať 360° filmy a hrať VR hry. Podobne ako na Gear VR, na pravej strane headsetu nájdete dotykovú plochu, ktorou ovládate softvér a nad touto plochou sa usídlilo tlačidlo späť. Na vrchu si svoje miesto našiel krúžok, ktorým meníte zaostrenie. Nevýhodou môže byť rozlíšenie. Huawei P9 a P9 Plus majú len FullHD rozlíšenie, čo môže byť v takom blízkom rozsahu viditeľný rozdiel oproti QHD rozlíšeniu.

Spoločnosť Huawei zatiaľ neoznámila cenu ich nového VR headsetu a rovnako ani konkrétnu dostupnosť. Či vôbec dorazí na Slovensko je zatiaľ otázne. Vieme len, že na trhu príde niekedy počas roku 2016.

Zdroj : Androidportal.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
100%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk