Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Holografické okuliare HoloLens budú mať výdrž 5,5 hodín
0

Bruce Harris z Microsoftu prezradil nové informácie o okuliaroch rozšírenej reality. HoloLens budú podporovať akékoľvek univerzálne Windows 10 aplikácie, avšak plný potenciál zariadenia sa využije iba v prípade, že vývojári pripravia 3D aplikácie. Je to logické vzhľadom k podstate rozšírenej reality. Príklady možného využitia okuliarov prezentoval Microsoft v minulosti.

HoloLens budú vybavené Bluetooth a Wi-Fi konektivitou. Vďaka tomu budú bezdrôtové, “káblová” verzia okuliarov sa nepripravuje. Ich výdrž by sa mala pohybovať na úrovni 2,5 až 5,5 hodín, v závislosti od používania. V prípade náročných aplikácií klesne výdrž na 2,5 hodinyVýdrž batérie je daná aj mierne obmedzeným zorným polom, ktoré je zrovnateľné s používaním 15 palcovej obrazovky, na ktorú sa pozeráte zo vzdialenosti 60 cm.

Harris takisto tvrdí, že okuliare bude možné prepojiť medzi sebou a to lokálne alebo cez internet. Používatelia vďaka tomu budú môcť jednoduchšie zdieľať objekty, s ktorými pracujú a ďalší obsah.


Cena a dostupnosť finálnej verzie okuliarov nie je zatiaľ známa. Vývojárska edícia zariadenia sa začne čoskoro predávať za 3000 dolárov.

Zdroj : TouchIT.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk