Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Google vytvoril divíziu pre virtuálnu realitu
1

Americká technologická spoločnosť Google vytvorila divíziu pre počítačovú virtuálnu realitu. Na jej čelo postavila doterajšieho viceprezidenta pre riadenie produktov Claya Bavora, oznámil hovorca Googlu Joshua Cruz.

Virtuálna realita je technológia umožňujúca používateľovi interagovať so simulovaným prostredím. Technológie virtuálnej reality vytvárajú ilúziu skutočného sveta alebo fiktívneho sveta počítačových hier.

Google už s virtuálnou realitou flirtoval, plne sa ale do tohto odboru zatiaľ nepustil, uviedla agentúra Reuters.


Vlani v máji firma oznámila spoluprácu s výrobcom športových kamier GoPro s cieľom vyvinúť videnie schopné obsiahnuť 360 stupňov. V novembri potom spoločnosť uviedla, že jej videoservis YouTube podporuje prehrávanie videí využívajúcich virtuálnu realitu.

C. Bavor podľa svojho profilu na sieti LinkedIn riadil tím zodpovedný za kľúčové aplikácie, ako je Gmail, Google Drive alebo Google Docs. Túto funkciu po ňom prevezme viceprezidentka firmy Diane Greene, informovala webová stránka Re/code.

Zdroj : Etrend.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk