Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Google vytvoril divíziu pre virtuálnu realitu
1

Americká technologická spoločnosť Google vytvorila divíziu pre počítačovú virtuálnu realitu. Na jej čelo postavila doterajšieho viceprezidenta pre riadenie produktov Claya Bavora, oznámil hovorca Googlu Joshua Cruz.

Virtuálna realita je technológia umožňujúca používateľovi interagovať so simulovaným prostredím. Technológie virtuálnej reality vytvárajú ilúziu skutočného sveta alebo fiktívneho sveta počítačových hier.

Google už s virtuálnou realitou flirtoval, plne sa ale do tohto odboru zatiaľ nepustil, uviedla agentúra Reuters.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk