Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus sa pustil do výroby filmov pre virtuálnu realitu
0

Nielen hry, ale aj filmový zážitok má za cieľ zmeniť Oculus, výrobca rovnomenných okuliarov pre virtuálnu realitu. Na výrobu filmov bola vytvorená samostatná firma Oculus Story Studio a teraz sa pochválila prvým krátkym animovaným filmom nazvaným Lost (Stratený). Prvé reakcie sú väčšinou nadšené, ako dokazuje redaktor amerického webu The Verge, ktorý film videl s najnovšou verziou súpravy Oculus Rift.

Prvý krátky film zavedie diváka do temného lesa, kde sa stretne s robotom. Zatiaľ nejde o žiadny skvelý príbeh, ale skôr o štúdiu, ako má byť takýto film pre virtuálnu realitu tvorený a prežívaný. Divák je totiž súčasťou scény. Hoci je mu daná pozícia, rolu kameramana na nej už preberá sám. Nová verzia prilby už pritom vie snímať aj pohyb hlavy v priestore, takže sa divák môže rozhliadať všetkými smermi alebo aj „nakúkať za roh“. Redaktor The Verge to využil, keď mal nutkanie schovať sa pred blížiacim sa robotom z papradia.


Filmový tím Oculusu je zatiaľ malý, predstavuje len desať ľudí. Ich úlohou je najprv predovšetkým skúmať v praxi úskalia, ktoré sú spojené s tvorbou „skutočného 3D“ filmu. Na rozdiel od súčasných 3D snímok sa totiž 3D scéna nevytvára len tak, že sa prelínaním dvoch kamier pre každé oko vytvorí dojem hĺbky, ale v 3D musí byť celá scéna podobne ako aj v hrách. Je to ale pritom stále film, je teda potrebné diváka previesť dejom tak, aby videl všetko podstatné a užil si príbeh.

Tvorcovia si od toho sľubujú, že prekonajú filmový zážitok z kina a pritom budete môcť ostať doma. Zážitok to bez pochýb bude silný a žiadny taký film už de facto neuvidíte dvakrát úplne rovnako. To by mohlo zabrať. Popri dostupnosti a kvalite zobrazenia okuliarov Oculus je ale dôležitý predovšetkým obsah. Ten môže z princípu vznikať len vďaka renderovaniu kompletnej 3D scény a spočiatku tak nemožno očakávať nič iné než kompletne animované filmy. Okrem aktuálneho Lost sú už vraj dokončované ďalšie štyri krátke snímky.

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk