Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Prvé prepojenie fyzického a virtuálneho sveta v zábavnom parku
0

Zaujímavý projekt prepojenia fyzického sveta so svetom virtuálnym pripravujú prevádzkovatelia jedného z najväčších zábavných parkov v Anglicku, Alton Towers. V tomto parku, ktorý ročne pritiahne okolo 3 miliónov návštevníkov, spustia v Apríli 2016 novú atrakciu, horskú dráhu s názvom Galactica. Pôjde v podstate o klasickú horskú dráhu s tým rozdielom, že návštevníci budú mať počas jazdy na hlave headset pre virtuálnu realitu, ktorý ich prenesie do vesmíru, kde budú cestovať medzi planétami a galaxiami. Využívať na to budú technológiu Samsung Gear VR a pri projekte spolupracujú s firmou Figment Productions, ktorá zabezpečuje pohodlnosť nosenia, dizajn, ale hlavne softvér na synchronizáciu pohybov s názvom Vector VR. Jazda bude trvať približne 3 minúty a návštevníci budú počas tejto doby sedieť dole hlavou. Spoločnosť investovala do atrakcie niekoľko miliónov libier a sľubuje si od nej okrem množstva nových zákazníkov aj uznanie ako lídra inovácií v segmente zábavných parkov.

VR zabavny park


Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Lukáš Kula
Som bývalý aktívny športovec. Svoje pracovné skúsenosti som začal zbierať vo viacerých internetových firmách. Tie ma neskôr dostali do Anglicka, do najväčšej internetovej stávkovej kancelárie na svete bet365.com . Po 4 rokoch som sa vrátil naspäť na Slovensko, vyskúšal si Oculus Rift na jednej konferencii a začal písať o svete virtuálnej reality na virtualnarealita.eu .