Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
VR okuliare Samsung Gear VR sa budú predávať aj u nás, vieme kedy a za koľko
0

Nový Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge sú vďaka výkonnému procesoru a displeju s nadštandardne vysokým rozlíšením 577 ppi, ako stvorené pre vizuálne zážitky. Sledovanie filmov či hranie hier ešte umocní najnovšie zariadenie pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR Innovator Edition s technológiou od Oculus. Slovenskí zákazníci si budú môcť kúpiť tieto špeciálne okuliare určené pre smartfóny Galaxy S6 a S6 edge od polovice júla za 249 € s DPH.

Vyšší výpočtový výkon a kvalita grafiky Samsung Gear VR Innovator Edition zabezpečuje nízku pixelizáciu a široké 96° zorné pole. Sledovanie filmov s vysokým rozlíšením, televíznych relácií, VOD služieb a hranie VR hier tak získava úplne nový rozmer. Pre sledovanie 2D a 3D filmov sú pripravené režimy Kino, Multi obrazovka a Domáce kino. Technológia Pass-Through dokonca aktivuje zadný fotoaparát Galaxy S6 alebo S6 edge prehybridné zobrazenie okolia i priamo v aplikáciách VR.

Ďalšie nové vylepšenia


Vďaka zmenšeniu veľkosti o 15 % sa Samsung Gear VR Innovator Edition pohodlnejšie nosia. Ergonomicky upravené popruhy súčasne poskytujú lepšie rozloženie váhy zariadenia. Okuliare sú novo vybavené ajsystémom proti zahmlievaniu šošoviek. Vnútorný ventilátor zaisťuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu, takže nie je potrebné okuliare utierať ani pri dlhšom používaní.

Medzi ďalšie novinky patrí upozornenie na hovor či správu, aby mohli byť užívatelia aj počas hrania informovaní o tom, čo sa deje v reálnom živote, a microUSB port. K portu je možné pripojiť buď nabíjačku, a Galaxy S6 a S6 edge tak súčasne dobíjať, alebo najrôznejšie pohybové ovládače (gamepad), volant alebo herné zbrane. Spoločne so širokou ponukou multimediálneho obsahu vrátane VR hier, tak môžu používatelia okúsiť virtuálnu realitu skutočne naplno. Optimalizovaný a lokalizovaný obsah virtuálnej reality od špičkových tvorcov je k dispozícii na prevzatie cez Oculus Store (len v anglickom jazyku – rovnako ako menu a ovládanie).

Samsung-Gear-VR-with-Galaxy-S6720

Zariadenie Samsung Gear VR Innovator Edition bude na slovenskom trhu dostupné v bielom prevedení od polovice júla 2015 v značkových predajniach Samsung v Bratislave, Nitre a Košiciach a za odporúčanú maloobchodnú cenu 249 € s DPH.

Zdroj : Mojandroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk