Holografia
Pokračovať v čítaní
Microsoft predvádza možnosti využitia HoloLens. Pomôže aj vo výučbe.
0

Microsoft pomaly začína predstavovať rôzne využitia ich najnovšieho výrobku pre rozšírenú realitu HoloLens. Začalo to zábavou na E3, pokračovalo to spoluprácou s NASA pre využitie na ISS a s posledným propagačným videom nám Microsoft ukazuje využite v školstve. Ukážka nám najmä ako prvá odhaľuje reálnu veľkosť zobrazovaného obrazu v okuliaroch.


Ten je oveľa menší, ako naznačovali prvé prezentácie. Spoločnosť nám vo svojich reklamných videách ukazuje rozsiahle hologramy, niekedy rozmiestnené po celej miestnosti, užívateľ však vidí len zlomok vo výseku uprostred okuliarov.

Ohľadne zorného poľa HoloLens sa vyjadril aj jeden z vývojárov, Kudo Tsunoda. Podľa jeho slov nie je veľkosť zobrazovaného obrazu finálna, ale ak aj dôjde k zväčšeniu, nepôjde o veľmi citeľnú zmenu.

Po piatich rokoch vývoja boli Microsoft HoloLens predstavené na začiatku tohto roku ako okuliare pre rozšírenú realitu. Je to samostatný počítač s procesorom, grafikou a holografickou jednotkou. Príchod na trh ani cena zatiaľ nie sú neznáme.

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk