HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita HTC Vive prichádza aj na Apple zariadenia s Mac OS
0
Virtuálna realita a operačný systém Mac si neboli veľmi blízke. Napr. zakladateľ a vynálezca Oculus Riftu, tvrdil, že Apple nevyrába dostatočne výkonné počítače pre VR. HTC Vive, výrobca najpredávanejšieho headsetu pre desktopovú virtuálnu realitu ale spolupracuje už s Apple. Apple preukázal produktu HTC Vive plnú podporu a tak sa milovníci jablka čoskoro dočkajú virtuálnej reality aj na operačnom systéme Mac.

Už je to rok čo je VR headset HTC Vive na trhu pre bežných spotrebiteľov. Ide o desktopový VR headset, ktorý si stále drží svoju cenu a ako výkon využíva výkonný počítač. Ide o najlepšiu virtuálnu realitu z tých dostupných. Pred niekoľkými dňami na Worldwide Developers Conference 2017 spoločnosť Apple oznámila, že zahŕňa virtuálnu realitu a demonštrovala ju na headsete HTC Vive. Prostredníctvom novo ohlásenej externej GPU budú vývojári a tvorcovia obsahu schopní používať beta verziu SteamVR a nového systému MacOS.
HTC Vive je headset pre virtuálnu realitu vyvíjaný spoločnosťou Valve. Jeho predaj začal 5. apríla 2016. Tento headset bol vytváraný na používanie v priestoroch. Súčasťou balenia sú dva haptické ovládače a rovnako dve základné stanice. Headset obsahuje dva zobrazovacie displeje s rozlíšením 1 080 × 1 200 pixlov. Na vytvorenie obrazu virtuálnej reality je video streamované s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.


Zdroj: Blog Vive

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk