HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita HTC Vive prichádza aj na Apple zariadenia s Mac OS
0
Virtuálna realita a operačný systém Mac si neboli veľmi blízke. Napr. zakladateľ a vynálezca Oculus Riftu, tvrdil, že Apple nevyrába dostatočne výkonné počítače pre VR. HTC Vive, výrobca najpredávanejšieho headsetu pre desktopovú virtuálnu realitu ale spolupracuje už s Apple. Apple preukázal produktu HTC Vive plnú podporu a tak sa milovníci jablka čoskoro dočkajú virtuálnej reality aj na operačnom systéme Mac.

Už je to rok čo je VR headset HTC Vive na trhu pre bežných spotrebiteľov. Ide o desktopový VR headset, ktorý si stále drží svoju cenu a ako výkon využíva výkonný počítač. Ide o najlepšiu virtuálnu realitu z tých dostupných. Pred niekoľkými dňami na Worldwide Developers Conference 2017 spoločnosť Apple oznámila, že zahŕňa virtuálnu realitu a demonštrovala ju na headsete HTC Vive. Prostredníctvom novo ohlásenej externej GPU budú vývojári a tvorcovia obsahu schopní používať beta verziu SteamVR a nového systému MacOS.
HTC Vive je headset pre virtuálnu realitu vyvíjaný spoločnosťou Valve. Jeho predaj začal 5. apríla 2016. Tento headset bol vytváraný na používanie v priestoroch. Súčasťou balenia sú dva haptické ovládače a rovnako dve základné stanice. Headset obsahuje dva zobrazovacie displeje s rozlíšením 1 080 × 1 200 pixlov. Na vytvorenie obrazu virtuálnej reality je video streamované s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk