Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
ANVIO VR je virtuálna realita v aréne pre viac hráčov

Virtuálna realita aj keď už pokročila, stále ešte musí prekonať niekoľko problémov. Tým prvým je výrazne lepšia kvalita displeja, na tomto probléme ale už pracuje Samsung. Tým druhým je možnosť využívať priestor na virtuálnu realitu bez pomoci káblov, teda bezdrôtovo. HTC Vive ale predstavil bezdrôtové riešenie, ktoré príde koncom tohto roka, po tom, ako príde bezdrôtová virtuálna realita. Vznikne tu priestor na úplne nové zážitky. Napr. taká Laser Aréna by sa mohla zmeniť na arénu s virtuálnou realitou. To dokazuje Anvio VR.

Anvio VR je nová platforma virtuálnej reality vyvinutá spoločnosťou Vortex LLC v Moskve. Využíva systémy profesionálneho snímania pohybu, retrospektívne vybavené hardvérom VR (VR headset Oculus Rift), poháňané počítačmi a všetko sa odohráva vo fyzickom priestore 655 metrov štvorcových. Hráči sú vybavení zbraňou, počítačom na chrbte, pohybovými snímačmi. Keďže každá pozícia hráča je presne sledovaná vo vnútri priestoru, hráči sa tak navzájom môžu ocitnúť v jednej virtuálnej realite a popritom chodiť.


 

Anvio VR je navrhnutý tak, aby poskytoval úplnú voľnosť pohybu hráča. Vo virtuálnych svetoch tak môžete behať, skákať, čupieť a pod. spolu so svojimi priateľmi. Veľký priestor na hranie a plne bezdrôtový systém zaručuje, že sa nemusíte obávať šnúr alebo nedostatku miesta, čo vytvára neuveriteľnú úroveň ponorenia. Jedna aréna je schopná hostiť rôznorodý herný obsah, ktorý môže byť zapnutý. Čo znamená využitie množstva herných módov ako sú Deathmatch, Capture The Flag a pod. Všetko môžete prežiť naplno pomocou virtuálnej reality.

Spoločnosť Anvio VR otvorila svoje dvere zákazníkom v Moskve a spoločnosť tvrdí, že odvtedy obslúžila približne 2000 zákazníkov. Spoločnosť sa ale taktiež chystá aj za ruské hranice. Internetová stránka naznačuje, že ďalšia pobočka sa chystá v Londýne. Na Slovensku, môžeme o takejto herni najbližších pár rokov iba snívať. Zatiaľ si ale virtuálnu realitu môžete vychutnať v herniach s virtuálnou realitou na Slovensku.

 

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk