Recenzie
Pokračovať v čítaní
Recenzia: MacAudio VR 1000HP – VR okuliare so slúchadlami
0
Detail
Rozmery

320 x 145 x 170 mm

Váha

561 g

Podporované smartfóny

3,5" – 5,5"

Zorné pole

96°

Pre mobilnú virtuálnu realitu môžeme nájsť viacero VR okuliarov, alebo teda headsetov. Do headsetov vložíte smartfón a môžete si vychutnať obsah vo virtuálnej realite. Niektoré headsety sú len na vyskúšanie a niektoré sú plnohodnotné. Medzi tými plnohodnotným sa našiel aj MacAudo VR 1000HP, ide o nemecký VR headset, ktorý Vám umožní nie len si vychutnať obsah vo virtuálnej realite, ale aj bez nutnosti zapájať externé slúchadla, pretože ich obsahuje. Ale to nie je jeho jediná unikátnosť, oproti ostatným VR headsetom.

Podporované zariadenia & odporúčané požiadavky

Odporúčané požiadavky závisia od smartfónu, keďže beh virtuálnej reality prebieha v smartfóne.


Základné požiadavky pre smartfón :

  • Android & iOS & Windows Phone
  • Veľkosť displeja : od 4″ do 6″

Optimálne požiadavky :

  • Android & iOS
  • Veľkosť displeja : 5″
  • Rozlíšenie displeja : Full HD, 4K
  • CPU : štvor-jadrový 1,6 Ghz a vyšší
  • Pohybové senzory : akcelerometer, gyroskop

Recenzia MacAudio VR 1000HP

MacAudio VR 1000HP je nemecký plastový VR headset, ktorý je v podstate zameraný na to, aby ste si virtuálnu realitu vychutnali naplno. Oproti iným headsetom sa líši najmä vsunuteľnými slúchadlami a horným úchytom, podobným ako má PlayStation VR. V krabici sa okrem okuliarov, voliteľných slúchadiel a plastového horného úchopu nachádza aj handrička. Tento headset podporuje max. 5,5 palcové smartfóny a to doslova. Môj 5,6″ Samsung Galaxy Note Edge sa tam bohužiaľ nevošiel.

Dizajn a konštrukcia

Konštrukcia je plastová ako je štandardom pri VR okuliaroch. Dizajn headsetu je výnimočný v dvoch veciach. Prvou je, že obsahuje slúchadla, ktoré sa dajú raz dva zapojiť do headsetu. Ten sa následne pomocou 3,5 mm jack kábla zapojí do smartfónu. Slúchadla sú naozaj kvalitné, nakoľko Mac Audio, je nemecká značka, ktorá sa zameriava na zvukové systémy. Druhým je úchop, miesto štandardných pásikov na hlavu, má podobný, no dosť odlišný systém ako je na PlayStation VR.

Pohodlnosť

Čiže na vrchu sa nachádza pásik okolo celej hlavy, ktorý sa v zadnej časti približuje a oddiaľuje, aby bol pevne nasadený na hlave. Aj keď nápad je to skvelý, mne vôbec nesadol. Plastová konštrukcia uchytená jedným tlačidlom sa dosť hýbe a ťažko sa nastaví na hlavu. Častokrát som si musel headset pridržiavať aby som videl obraz bez rozmazania. Headset mi aj pri plnom uchopení padal z hlavy. Tým je teda v podstate nepoužiteľný na dlhodobejšie trávenie vo VR. Vpredu je mäkká časť, ktorá je pohodlná.

Nastaviteľnosť

Naozaj na tomto headsete je možné nastaviť skoro všetko. Samozrejmosťou je nastavenie korekcie umiestnenia šošoviek a približovanie a oddiaľovanie headsetu. Taktiež má otvor na miestach, kde zvyčajne býva fotoaparát. Toto miesto je možné otvoriť a zatvoriť podľa seba. Samozrejmosťou je aj pripojenie externých slúchadiel. Na spodnej strane nájdeme aj tlačidlo na zastavenie hudby, či preskočenie pesničiek doprava a doľava. Na spodnej strane sa nachádza aj tlačítko na výber obsahu.

Celkovo sa jedna o headset, ktorý by som veľmi neodporúčal z dôvodu nie veľmi dobrej konštrukcie a teda nedostatočnej možnosti vychutnať si virtuálnu realitu. Tento headset nájdete za cenu 44€.

Tento headset nám zapožičal e-shop Audio.sk – internetový obchod so zameraním na domáce Hi-Fi.

Výhody

Prepojiteľné slúchadla
Široké možnosti nastaviteľnosti

Nevýhody

Len do 5,6"
Úchyt na hlavu nie je pevný

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Dizajn
Kvalita šošoviek
Pohodlnosť
Nastaviteľnosť
Nastaviteľnosť
Zhrnutie

Nemecký headset zaujal slúchadlami, ktoré si môžete zapojiť a vypojiť jednoducho, no neodporúčam ho z dôvodu nie veľmi dobrej konštrukcie a teda nedostatočnej možnosti vychutnať si virtuálnu realitu.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk