Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Firefox bude podporovať WebVR virtuálnu realitu, VR na web stránke
0

WebVR virtuálna realita, ktorá beží na webstránke je v podstate jediná virtuálna realita, ktorú si nemusíte vopred sťahovať. Napríklad, pre mobilnú VR sťahujeme hry a aplikácie z Obchod Play alebo App Store. Pre Windows musíme sťahovať hry a programy zväčša cez herné platformy. Pre konzolovú virtuálnu realitu sú hry, ktoré si môžete stiahnúť alebo kúpiť ako bežnú hru pre PS4. WebVR je ale virtuálna realita bez sťahovania softvéru, priamo v špecializovanom webovom prehliadači spustíte obsah a nasadíte si headset. Problémom ale boli doteraz prehliadače, tie ich oficiálne nepodporovali, museli ste si stiahnúť upravenú verziu. Firefox to ale verziou 55 plne podporovať virtuálnu realitu !

Autori prehliadača Firefox prostredníctvom oficiálneho blogu oznámili, natívnu podporu virtuálnej reality. Aktualizáciou Firefoxu na verziu 55 budete môcť prehľadavať obsah vo virtuálnej realite, zatiaľ bude podpora len  pre operačný systém Windows. Firefox bude podporovať aktuálne dostupné headsety pre virtuálnu realitu a to HTC Vive a Oculus Rift. Postupom času sa počíta s rozšírením podpory na ďalšie headsety pre virtuálnu realitu.


Firefox a WebVR

Aktualizácia prehliadača Firefox by mala byť dostupná už od 8. augusta. Spoločnosť Mozilla vyzvala vývojárov, aby sa do projektu zapojili a vytvorili aplikácie kompatibilitu. Pokiaľ by ste si webovú virtuálnu realitu chceli vyskúšať už teraz, môžete skúsiť niekoľko aplikácií v článku nižšie.

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk