3D & 360
Pokračovať v čítaní
WebVR: Virtuálna realita v prehliadači počítača bez nutnosti doplnkov
0

Spoločnosť Mozilla stojí za jedným z najúspešnejších prehliadačov, e-mailových klientov, či iných funkcií. Mieri ale stále vyššie a WebVR je tým pravým orechovým so spoluprácou s poprednými firmami, napríklad Microsoft, či Google. WebVR je programovacie rozhranie, ktoré už bude zabudované v novom beta builde prehliadača Mozilla Firefox a Chromium. Cieľom tohto prostredia je najmä priblížiť obsah, ktorý je možné prezerať za pomoci VR headsetov ale taktiež aj prezeranie na klasických zariadeniach bez potreby inštalácie aplikácii tretích strán, či doplnkov.
showcase_webvr
Mozilla Hacks priniesla informácie o používaní a fungovaní takéhoto VR obsahu. Všetci používatelia sa teda dokážu aspoň ako tak inšpirovať a zistiť zaujímavé informácie o tom, ako to vlastne funguje a čo je na to (ne)potrebné. Okrem toho je dostupných aj pár náhľadov panorám, či 360° videí. Mozilla sa rozhodla implementovať API do ranných verzií, no časť je už implementovaná v prehliadačoch Chromium a teda s týmto prehliadačom je už možné testovať prvé VR experimenty priamo z pohodlia vášho domova s headsetom. Informujte sa na IsWebVRReady.org, či váš prehliadač podporuje VR API.
Zdroj: hacks.mozilla

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk