Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Aiwear VR sú VR okuliare, ktoré nepotrebujú PC ani smartfón
0

Výstava MWC v Barcelone bola jasným znamením toho, že trh s virtuálnou realitou zažije v tomto roku výrazné posilnenie. Okrem veľkých výrobcov ako Oculus, HTC či Samsung sa ale snažia presadiť aj menšie firmy, ktorým nezostáva nič iné, iba prísť s nejakými unikátnymi riešeniami. Jedným z takýchto produktov je aj headset Aiwear VR, ktorý pre svoje fungovanie nepotrebuje žiaden počítač ani smartfón.

Awiear VR 2

Väčšina súčasných zariadení s VR totiž slúži iba ako médium na zobrazovanie obsahu, ktorý je vygenerovaný niekde inde. Tu hrajú dôležitú úlohu práve smartfóny alebo počítače. Aiwear VR má ale zabudovanú vlastnú výpočtovú jednotku, no tu sa dostávame k najväčšiemu háčiku. Zariadenie ponúka 5,5″ Full HD displej, no o výpočtovú silu sa stará neznámy 4-jadrový procesor, iba 1 GB RAM a starší Android 4.4 KitKat.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk