Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Letné olympijské hry sa budu dať pozerať aj cez virtuálnu realitu
0

Tento rok nás čakajú letné Olympijské hry v Rio de Janeiro, ktoré sú síce určené len pre športový zážitok, no v poslednej dobe je to aj úžasná príležitosť pre technologických výrobcov, ktorí sa snažia aj touto cestou propagovať svoje najnovšie technologické vymoženosti.

Športový zážitok z Olympijských hier bude pre diváka posunutá na vyššiu úroveň hlavne vďaka technologickým inováciám. Tento rok bude totiž časť Olympiády natočená v rozlíšení až 8K (7680 x 4320) a dokonca aj prostredníctvom 360° kamery, aby si mohol divák užiť aj pohľad cez VR.

RIO

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk